AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Tutulmaz Oldu

ww

Geçtiğimiz günlerde, 30 Mart yerel seçimlerinde başarılı olamayan AK Parti teşkilatının genel merkez tarafından istifası istenmişti.

Belediye Başkanlığına aday bulamayan AK Parti’de yaklaşık 18 kişi il başkanlığı için müracaatta bulundu. Genel merkezdeki mülakatlardan sonra daha önce il teşkilatı içerisinde yer alan Av. Ahmet Tutulmaz yeni il başkanı olarak görevlendirildi.

Yerel seçimlerde büyük bir hezimete uğrayan AK Parti’nin, yeni teşkilatıyla birlikte gelecek yıl yapılacak olan milletvekili seçimlerinde başarılı olup olamayacağı merak konusu.

AV. AHMET TUTULMAZ KİMDİR?

Iğdır Karakoyunlu ilçesi İslamköy doğumlu olan Ahmet Tutulmaz, Iğdır merkezdeki Atatürk  Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Kars İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Evli ve iki çocuk babası olan Av. Tutulmaz, Iğdır AK Parti teşkilatında sırasıyla il yönetim kurulu üyeliği, teşkilat başkanlığı ve seçim işleri başkanlığı görevlerinde bulundu. Bir dönem de Iğdır merkezde AK Parti’den il genel meclis üyeliğine seçildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.