AK Parti Iğdır İl Başkanlığı’nın Basın Açıklaması

zz

“Bazı basın yayın organlarında İl Teşkilatımız ile ilgili bir kısım haberler yer almıştır. Özellikle teşkilatımızın fesh edildiği, İl Koordinatörümüz Ağrı Milletvekili Sayın Mehmet Kerim Yıldız’a seçim sonrası görev verilmediği ve partiye İl Başkanlığı için bir kısım insanların adaylık başvurusu yaptığı yönünde haberler yapılmıştır. Bu haberlerin bir kısmı eksik veya yanlıştır.

Bu haberler üzerine teşkilat olarak konuya ilişkin bu açıklamanın yapılması gereği doğmuştur. Teşkilat olarak Iğdır ilinde alınan seçim sonuçları sonrası Genel Merkezimizin her tasarrufuna hazır olduğumuzu hem yazılı hem sözlü olarak belirtmiştik. Bunun üzerine Genel Merkezimiz Ağrı seçimleri nedeniyle Ağrı’da çalışma yapan Koordinatörümüz yerine Erzurum Milletvekili Sayın Muhyettin Aksak’ı bu konu ile ilgili olmak üzere görevlendirmiştir. Sayın Vekilimiz teşkilatımız ile bir kısım sivil toplum örgütleri ile yapmış olduğu istişareler üzerine İl Başkanlığı yapacak isimler tespit etmiş, bunlarla görüşme yapmış ve raporunu tutarak dönmüştür.

Bu gün itibarı ile Genel Merkezimiz teşkilat olarak daha önceki talebimiz doğrultusunda İl ve Merkez İlçemizin istifasını istemiş ve teşkilatlarımız istifalarını sunmuşlardır. Bu nedenle Genel Merkezce her hangi bir fesih veya görevden alma söz konusu değildir. Ayrıca İl Koordinatörümüz Sayın Mehmet Kerim Yıldız 1 Hazirandan sonra görevine devam edecektir. Gazetelerde çıkan başvuru yapan aday listeleri de gerçek değildir.

Kamuoyuna ve basına saygıyla duyurulur.

 

 

Abdulcabbar BAŞTEMUR

Ak Parti Iğdır İl Başkanı

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.