AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik Van’da

a1

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nu eleştirerek, “Suriye uçağı düşürüldükten sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanını uyarıyor.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nu eleştirerek, “Suriye uçağı düşürüldükten sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanını uyarıyor. ya sen Suriye adına mı konuşuyorsun, Hafız Esad’ın sözcüsü müsün, sen Beşar Esad’ın sözcüsü müsün? Eğer tepki gösterilecekse ana muhalefet liderinin mi göstermesi gerekiyor? Türkiye’nin maceraya atılmaya niyeti yoktur. Hiç kimse bizi tahriklerle savaşa itemez ama müsaade edin nefsi müdafaa vardır” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Van’a gelen Hüseyin Çelik, ilk olarak partisinin Van İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada gazetecilerin gündemle ilgili sorularını cevaplayan Çelik, birilerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın perşembe günü Van’a yapacağı ziyaretin iptal edildiği yönünde çıkardığı dedikoduların tamamen yalan olduğunu belirtti. Yarın Başbakanın Van’a gelip miting yapacağını ifade eden Çelik, düşürülen Suriye uçağı ile ilgili bir soruya da cevap verdi.

Çelik, “Suriye halkına kucağımızı sonuna kadar açmış durumdayız. Bizim bırakın komşu bir ülkenin savaş uçağına, bizim kimsenin tavuğuna bile kışt demek gibi bir niyetimiz yok ama bir ülke bizim hava sahamızı ihlal ederse, bizim hükümranlık hakkımızı ihlal ederse biz de ona en olması gereken cevabı veririz, yapılan budur. Doğru olmuştur, isabet olmuştur ama hepimiz biliyorsunuz ki Türkiye’de şu anda 600-700 bin civarında Suriyeli var. Suriye maalesef bir kaos içerisindedir. 200 bin insanın öldürüldüğü bir diktatörlük tarafından idare ediliyor. Suriye uçağı düşürüldükten sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, Genelkurmay Başkanını uyarıyor. ya sen Suriye adına mı konuşuyorsun, Hafız Esad’ın sözcüsü müsün, sen Beşar Esad’ın sözcüsü müsün? Eğer tepki gösterilecekse ana muhalefet liderinin mi göstermesi gerekiyor? Türkiye’nin maceraya atılmaya niyeti yoktur. Hiç kimse bizi tahriklerle savaşa itemez ama müsaade edin nefsi müdafaa vardır. Onlar bizim uçağımızı düşürdüler, onlar bizim pilotlarımızı şehit ettiler. Her gün bizim sınırımızdan yansıyan mermiler, sıçrayan mermiler, özellikle sınır ilçelerimizdeki vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesine yol açıyor. Bütün bunlara sabretmiş bir ülkeyiz ama sabrın da bir sınırı vardır. Sınırımızı tekrar ihlal ederlerse, hava sahamızı tekrar ihlal ederlerse yeni angajman kuralı gereği sorgusuz sualsiz Türkiye gereğini yapar” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.