AK Parti Adayı Av. Mustafa Buluş’tan Önemli Açıklamalar

c1

c2

Ak Parti Iğdır İl Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa BULUŞ, Bu akşam saat 18.00’da Iğdır’ın 3 bin kişilik en büyük düğün salonunda halka hitap etti. Salonun tamamen dolduğu gözlemlenirken bir o kadar bir kitlede dışarıda kaldı. Buluş, İçeride konuşmasına devam ederken salon dışında kalan partililer halaylar çektiler.

Ak Parti Iğdır İl Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa BULUŞ’un 40 dakika süren konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Buluş“Sevgili Iğdırlılar hazır mıyız; Özgür mahallesine, Bağlar mahallesine, Konaklı mahallesine, Topçular mahallesine, Karaağaç mahallesine, Atatürk mahallesine, Emek mahallesine Kışla mahallesine, Baharlı mahallesine, Cumhuriyet mahallesine, Söğütlü mahallesine, Alikamerli mahallesine, Hakveyis mahallesine ve Yeni mahalleye selam olsun.

Buradan tüm Iğdırlılara sesleniyorum gelin 30 MART günü Ak Partide buluşalım. Iğdır’ı Ak hizmete kavuşturalım. Iğdır Belediyecilik hizmetleri anlamında mahrumiyet bölgesi haline gelmiştir. Iğdır’ı bu hale sokan MHP’lilere ve BDP’lilere ayıplar olsun. Utanmadan sıkılmadan milletin kapısına gidip destek talep ediyorlar.

Bu iki partinin de Iğdır’a verebilecek hiç bir şeyleri yoktur. Bu iki partide Iğdır’da ırkçılık yapıyorlar. Bu iki partiye oy vermeyin. Irkçı partilere oy vermenin vebali vardır. Yazıktır, günahtır. Irkçılık ayetlerle hadislerle yasaklanmıştır. Ama malum iki parti ırkçılık üzerinden siyaset yapıyor. Gelin hep beraber Iğdır’ımızın 40 yılını 50 yılını birlikte planlayalım.

Bizim Iğdır’ın çehresini değiştirecek ve Iğdır’da değişim ve dönüşüm yaşatacak ve Iğdır’ı marka şehir yapacak projelerimiz vardır. Bu güne kadar bu projelerimizi tüm halkımıza anlattık.

Halkımıza lazım olan, Doğal gazdır. İçilebilir sudur. Kanalizasyondur. Otoparktır. Tapudur. Şehir meydanıdır. Çevre temizliğidir. Birinci sınıf parklardır. Yasalara uygun imardır. Asfalt yollardır.

BDP ve MHP’nin sloganları bu sorunları çözemez, bunların işi gücü gürültü çıkarmaktır. Iğdır’da gürültü çıkaran iki avuç insan çocuklarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın yani Iğdır’ımızın geleceği ile oynamaktalar. Bunlardan topluma fayda gelmez. Bu iki parti kendi şahsi çıkarlarını, Iğdır toplumunun çıkarlarının önüne koyarlar. Birileri Belediye Başkanı seçilecek sefasını çekecek diye bu toplumun tamamının cefa çekmesi revamıdır.

Sevgili Iğdır’lılar gelin hep beraber MHP’ninde BDP’ninde Iğdır üzerinde oynadığı oyunu bozalım. Var mısınız bu oyunu bozmaya? Var mısınız bu oyunu bozmaya? Evet bu oyunu bozacağız. Iğdır halkını MHP ve BDP’nin esaretinden kurtaracağız. Yeter artık bu millete ne verdiniz? Ne istiyorsunuz? Bu milletin, geleceğini alıp götürdünüz. Düşün Iğdır’ın yakasından…

Ak Partinin Iğdır’a verdiklerine bakalım; Iğdır Üniversitesi, Iğdır devlet hastanesi, Duble yollar, Köy yolları, Köy içme suları, Okul binaları, Yurt binaları, Iğdır hava limanı, Arkadaşlar Iğdır hava limanı bu hava limanının hiç mi hatırı yoktur. Hava limanı hatırına oyunuzu esirgemeyin bunun vebalide vardır. Iğdırlı esnaflarımıza sesleniyorum. Nakliye sektörüne sesleniyorum. İş adamlarımıza sesleniyorum. Sınır ticareti yapan insanlarımıza sesleniyorum. Rus pazarındaki esnafımıza sesleniyorum. Cumhuriyet caddesindeki esnaflarımıza sesleniyorum. Atatürk caddesindeki esnaflarımıza sesleniyorum. Demirel caddesindeki tüm esnaflarımıza sesleniyorum. Kars caddesindeki esnaflarımıza sesleniyorum. Valilik yolu esnaflarımıza sesleniyorum. Doğubayazıt caddesindeki esnaflarımıza sesleniyorum. Sivil toplum örgütlerine sesleniyorum. Tüm muhasebecilerimize sesleniyorum. Tüm Üniversite mezunlarımıza sesleniyorum. Tüm Avukat meslektaşlarımıza sesleniyorum. Tüm memurlarımıza sesleniyorum. Öğrencilerimize sesleniyorum. Çiftçilerimize sesleniyorum. Gıda sektöründeki tüm insanlarımıza sesleniyorum. Sebze halindeki esnafımıza sesleniyorum. Sanayi sitesi esnaflarımıza sesleniyorum.

İnşaat sektörüne sesleniyorum. Gelin bir oyunuzu Av. Mustafa Buluş’tan esirgemeyin, bir oy vermekle bir şey kaybetmezsiniz. Ama inanın kesinlikle çok şey kazanacaksınız. Iğdır kazanacaktır. Iğdır kalkınacaktır. Iğdır büyüyecektir. Değerli dostlar; Son zamanlarda gerek MHP ve gerekse BDP Iğdır’da çok çirkin karalama kampanyaları başlatmışlardır. Ne diyorlar? BDP’liler diyor ki: Mustafa Buluş MHP ile anlaşmış MHP’liler diyor ki: Mustafa Buluş BDP ile anlaşmış Mustafa Buluş’un ağırlığı kadar ayaklarınız dururken başınıza taş düşsün.

Her ikisine de yazıklar olsun Ben Ak Parti İl Başkanlığı yaptım. Şimdi Ak Partinin şerefli, namuslu, onurlu, dik duruşlu, partisini satmayan, halkı kandırmayan, ırkçılık yapmayan (Kürtçülük – Azericilik) toplumun tamamına eşit mesafede olan bir insanım. Partisini satan, Partisi aleyhine zerre kadar çalışma yapan biri varsa o şerefsizdir, onursuzdur, namussuzdur. Ama Allah’ıma şükürler olsun ki Iğdır halkı beni tanıyor ben asla partime ihanet etmem. MHP’liler ve BDP’liler partilerini satabilirler ihanet edebilirler ama Mustafa BULUŞ asla partisine ihanet etmez. MHP ve BDP gibi ırkçı partiler ile asla bir anlaşma içinde olmaz ve olamaz.

Iğdır merkezdeki Sünni Türk oylarının Ak Partiye gelişini engellemek için “Ak Parti – BDP ile anlaştı diyorlar” böyle bir söylemi seçmen arasında dinlendirmek ahlaksızlıktır. İlimizde yaşayan Sünni Türk kardeşlerime sesleniyorum: Irkçı söylemleri dışında bir projesi olmayan bu sözde MHP’lilere asla ve asla pirim vermeyin onlara inanmayın onlar oy avcılarıdır. Onların milliyetçilik anlayışı sizin milliyetçilik anlayışınız ile örtüşmez.BDP’liler ise Ak Partiye Mustafa Buluşa oluk oluk akan Kürt oylarının önünü kesmek ve Ak Partiye gelecek olan Sünni Türk oylarının Ak Partiye gelmesini engellemek için Ak Parti MHP ile anlaştı şeklinde fitne, fesat uyduruyorlar. Bu şekilde Ak Partiyi ve Mustafa Buluş’u yıpratmaya çalışıyorlar. Bu söylemleri de üretmek ahlaksızdır. Memur kardeşlerim, bu çirkin söylemlere asla ve asla inanmayın bunlar oy için çirkefleşiyorlar. Mustafa Buluş Iğdır da MHP’nin de BDP’nin de korkulu rüyasıdır.

MHP ‘de BDP’de seçmeni tehdit ediyorlar, ( cep telefonlarına tehdit mesajları gönderiyorlar) şantaj yapıyorlar, mahalle baskısı uyguluyorlar. Kürtçülük – Azericilik siyaseti güdüyorlar. Seçmene sesleniyorum, özellikle memur kardeşlerime sesleniyorum. Memur oylarının Ak Partiye gelişini engellemek için bu tip senaryolar uyduruyorlar. Mustafa Buluş onurlu, dik duruşlu bir insandır. BDP ve MHP’ye boyun eğmez. Ak Partide siyaset yapan, Kürt, Azeri, Terekeme, Göçmen ve Ahıskalı dostlarıma dik duruşlarından, tehditlere boyun eğmemelerinden ve partimize yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Asla boyun eğmeyin. Ak Partide siyaset yapmak şereftir, onurdur.

Iğdır’da bir biriyle en iyi anlaşan, bir birinin değirmenine su taşıyan, kol kola giren, 2011 seçimleri üzerinden 24 saat geçmeden Iğdır şehir meydanında bir birini alkışlayan, birbirlerinden korkan, tırsan, ortak düşman olarak Ak Partiyi hedef seçen, çocuklarımızın, gençlerimizin, yani Iğdır’ımızın geleceğini kendir şahsi hesapları uğruna heba eden partiler hangileridir? Biliyor musunuz? Bu partiler BDP ve MHP’dir.

MHP Genel Başkanı güvenlik güçlerinin oylarını almak için Iğdır konuşmasında yağcılık yapmaya kalkıştı. Bundan yedi sekiz ay önce Sayın Bahçelinin ve MHP Milletvekili Sina Oğan’ın sosyal medya ortamında güvenlik güçlerimize yaptıkları hakaretleri söyledikleri ağır sözleri her halde bu Arkadaşlar unutmadılar. Oy alama uğruna insanlar nasıl çark ediyor aman Allahım. Devlet Bahçeli Iğdır’a geldi ağzından BDP hakkında tek kelime çıkmadı. Selahattin Demirtaş Iğdır’ a geldi. MHP aleyhine ağzından tek kelime çıkmadı. İki Genel Başkan da herhalde dillerini yutmuşlar. Iğdır’da BDP Kürtleri, MHP Azerileri esaret altına almaya çalışıyor. Seçmene esir muamelesi yapıyorlar. Seçmenin iradesine pranga vurmaya çalışıyorlar. Seçmeni mecburiyete sevk ediyorlar. Seçmenin iradesini tehdit edip zincire vuruyorlar.

Biz seçmenin sandığa yansıyan gerçek iradesine saygı duyuyoruz. Iğdır halkı BDP ve MHP’nin tehdit vari siyasetlerinden bıkmış vaziyettedir. Iğdır halkı Iğdır’ı bitiren ve tüketen MHP ve BDP’ye dur demeliler. Aksi takdirde Iğdır’ın 5 yılı yine heba olacaktır. Bu güne kadar Iğdır halkının bize yansıyan tüm sorunlarını çözmeye çalıştık. Son 5 yıldır şahsım Ak Parti Iğdır İl Başkanı olarak Iğdırlıların tüm sorunları ile ilgilendim. İnsanlarımızın sorun ve sıkıntılarını çözdük. Iğdırlı bu gün bir bahane ile bir oyunu Ak Partiden, Mustafa Buluştan esirgememeli. Bugüne kadar biz size destek olduk. Bu gün de siz bize destek olacaksınız. Yarın Ak Parti yine iktidardadır. Yine kapısı çalınacak parti Ak Partidir. Sorunlarınızın çözümü için gideceğiniz yer yine Ak Partidir. Oyunuzu kullanırken bunu unutmayın.Ak Partinin, kapısının her zaman ve her kese açık kalmasını istiyorsanız buna göre desteğinizi verin. Mustafa Buluş’u, yalnız bırakmayın. Seçim sonrası yine yüz yüze, göz göze geleceğiz. Öyle bir şekilde oyunuzu kullanın ki seçimden sonra yine bir birimizin yüzüne bakabilelim, birbirimizin gözüne bakabilelim. Bu konu çok ama çok önemlidir. Mustafa Buluş bu gün Ak Parti’lidir ve yarında Ak Parti’lidir. Mustafa Buluş’u karalayarak, iftira atarak bileğini bükemezsiniz. Şartlar ne olursa olsun Mustafa Buluş her zaman Ak Partide söz sahibidir.Mustafa Buluş toplum için bir denge unsurudur, bir teminattır. Herkesin barınabileceği bir limandır. Dışarıdan Iğdır’a gelen ve Iğdırlı olmayan BDP’lilere sesleniyorum. Çekin o kirli ve kanlı ellerinizi Yedi kasımın yakasından, Konaklının yakasından, Karaağacın yakasından, Emek mahallelerinin yakasından. Siz Kürt toplumun saf ve temiz iradesine zincir vuramazsınız. Iğdır’da yaşayan Kürtlerin kaderi ile oynayamazsınız. Yarın hepiniz bu toplumun vicdanlarında mahkum olacaksınız. Beş yıldır belediye olarak bu topluma ne verdiniz.Iğdırlı olup Iğdır’da ikamet etmeyen MHP’lilere sesleniyorum. Iğdır’a gelip Iğdır’ın kaderi ile oynamayın. Sizin tuzunuz kuru. Ankara, İstanbul, İzmir gibi illerde bir eliniz yağda bir eliniz balda keyfinize bakıyorsunuz. Ama Iğdır’a gelip gariban Iğdırlının sırtından rant sağlıyorsunuz. Eğer Iğdır’ı ve Iğdırlıyı çok seviyorsanız buyurun gelin Iğdırın tozunu beraber yutalım, çamurunu beraber ayaklayalım. Anakara, İstanbul, İzmir’de hepiniz kuzu kesiliyorsunuz. Iğdır’a gelip caka satıyorsunuz. Halkı tehdit ediyorsunuz. Çekin o kirli ellerinizi Topçuların, Bağların, Atatürk mahallelerinin yakasından. Seçim süreci boyunca gecesini gündüzüne katarak bizlere destek veren, evlerinin kapılarını bizlere açan tüm dostlarımıza, partimizin tüm teşkilatlarına, tüm birim başkanlarına, tüm üyelerine, sandıkta görev alan tüm kardeşlerime sandıkta görev yapacak tüm görevlilere, sandık güvenliğini sağlayacak tüm güvenlik güçlerine, eşime, kızım İpek Nur ve Ela Nura sevgi ve saygılarımla. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

 

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.