AK Ocaklardan Vali Yardımcısına Ziyaret

vv

Iğdır Ak Ocaklar Derneği Iğdır’da şubeleşme aşamasını tamamlayarak faaliyetlere başladı.Iğdır AK Ocaklar il Şube Başkanlığı’na getirilen Hasan Baydan ve yönetim kurulu üyeleri Iğdır Vali Yardımcısı Muhlis Aslan’ı makamında ziyaret ederek dernek hakkında bilgi verdiler. Başkan Hasan Baydan, dernek hakkında şunları söyledi: “Genel merkezi Ankara’da olan AK Ocaklar kısa bir zaman içerisinde bütün Türkiye genelinde teşkilatlanmıştır.

AK Ocaklar bir sivil toplum kuruluşudur.  Dernekler kanuna göre hiçbir siyası partinin organı değildir. Geçmiş ile gelecek arasında bir köprü vazifesi kuracağız ve hedef 2023 yılı noktasında güçlü, büyük kalkınmış Türkiye sevdasıdır.”

Başlıca faaliyet alanlarının ecdatlarının dili olan kültür mirası Osmanlıca dilinin öğrenilmesi olduğunu belirten Baydan, Osmanlıca dilinin okunulması, okutulması ve öğretilmesi, kuran-ı kerim dersleri sies tefsir Arapça ve İngilizce dersleri alanlarında faaliyetlerinin sürdürüleceğinin ve aynı zamanda kültür, sosyal yardımlaşma ve dayanışma konularında çevre, eğitim, sağlık alanlarında projeler yaparak eli taş tutan değil bilgisayar kullanabilen kitap okuyan birer gelecek hayali olduğunu sözlerinde dile getirdi.

Vali Vekili Muhlis Aslan ise dernek yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek hayırlı çalışmalar ve başarılar diledi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.