Aile Müdürlüğü’nde Paralel Şüphesi

8

Paralel Devlet yapılanmasıyla mücadele kapsamında ülke genelindeki kamu kurumlarında mücadele devam ederken, ilimizde de bu durumun nasıl ilerlediği merak konusudur.

Bugün Iğdır’da birçok kurumda paralel yapılanmaya ait kadrolar görevlerini devam ettiriyorlar. İl Emniyet Müdürlüğü mensuplarının kentte yaptıkları birkaç operasyon sonucunda şehirdeki bazı iş adamları gözaltına alınmıştı. Lakin bu durumun devlet dairelerindeki boyutu halen daha araştırılmış değildir.

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevini yaklaşık 3 aydır Valilik oluruyla yürüten Sefer Coşar’ın geçmişinde bu yapıyla bağlantıları bulunduğu, hatta ve hatta yakın bir zamanda gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest kalan önceki İl Müdürlerinden Ö.T.’nin ve paralel yapıya yakınlığı ile bilinen bir okulun referansları ile kurum değiştirerek müdürlüğe geçiş yaptığı şeklinde gazetemize bazı duyumlar geldi. İddia edilen bu durumlar çok vahimdir.

Yaptığımız bazı araştırmalar sonucunda Iğdır ilinde bulunan ve paralel yapının okulu diye bilinen bir özel okulda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Coşar’ın “gönüllü” olarak derse girmesi ve karate sporu hocalığı yapmış olması, bu duyumlarımızı adeta doğrular niteliktedir. Bu sebeple gazetemiz aracılığıyla yetkililere soruyoruz:

Bu kadar ciddi bir iddiada sessiz kalmak doğru olacak mı?

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü bu göreve kimlerin referansı ile nasıl atandı?

Ayrıca; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü’ne U.A. görevlendirilmiş ama Valilik’in yaptığı araştırma sonucunda U.A. paralel yapı bağlantılı olduğu gerekçesiyle birkaç gün sonra Valilik tarafından görevlendirilmesi iptal edilmiştir. Sefer Coşar’ın U.A’yı Sosyal Hizmetler Merkezi’nin başına getirmek istemesinin asıl sebebi nedir? Bu kişi hangi örgütlerle bağlantılıdır?

Bugün ülke genelinde devlete ve hükümete büyük zararlar vermiş olan Paralel Devlet Yapılanması (FTÖ)’nın Iğdır’daki uzantıları ve bağlantılarının hangi kurumlarda nasıl geliştiğinin bizzat devlet yetkililerince araştırılmasını istiyoruz.

Hakkında bu tür ciddi iddialar bulunan Sefer Coşar’ın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü gibi ailenin temelini oluşturan ve geliştiren bir kurumun başına nasıl getirildiğinin araştırılması gerekir. Amacımız burada birilerini karalamak veya birilerine çamur atmak değil, gerçeklerin yetkililer tarafından araştırılarak gün yüzüne çıkartılmasını sağlamaktır. Ülke gündeminde bulunan bu önemli konuda ilimizde de gerekli inceleme ve araştırmaların yapılmasının gerektiğini düşünmekteyiz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Elif Haziran 17, 2016 Cevapla
0 0

Sizin amaciniz hakki gun isigina cikarmak degil aksine insanlari karalamak. Sefer Cosar igdirda gayet koklu ve duzgun bir ailenin Ferdi. Bu Güne Kadar Haktan korkarak adumlarini atmis ve hic kimseye Zerre Kadar bir zarari dokunmamistir. Ve hicbir cemaat ve tarikatla alakasi yoktur. Simdi Asli biz size soruyoruz niyetiniz Adams haksiz yere karalamak degilde nedir…

   admin Haziran 25, 2016 Cevapla
  0 0

  Sizce yayımladığımız belgeler hakkı gün ışığına çıkarmamış mıdır?

 Rojda Haziran 17, 2016 Cevapla
0 0

Bu kadar tertemiz bir insan Hakkı’nda Nasıl bu şekilde karalama yapabilirsiniz ayıp sİze. Herşeyi bırakın Ada’mın içinde art niyet yoktur. Sefer bey ne dil din ırk ayrımı yapmadan eşit davranıp seviyor yazık .

   admin Haziran 25, 2016 Cevapla
  0 0

  Peki sizce yayımladığımız paylaşımlar, belgeler ve iddiaların neden yalan olmadığını yazılı bir açıklamayla belirtemiyor Sefer Bey acaba?

 kelam Haziran 17, 2016 Cevapla
0 0

böyle aslı astarı olmayan çamur at izi kalsın belirli bir yönlendirme sonucu yapıldığı aşikar haber olduğu ve ayrıca yönlendirme sonucu ve beklenti için de olanların hazırladığı bir haber olduğu aşikardı bu ismi geçenlerden bahse konu olan arkadaşlar şayet bu yapıyla alakalıysa bende bunların KAİNAT İMAMIYIM insan onuruyla bu kadar basitçe oynanması akla ve nizama sığmaz bu yörede diğer yapılanmaların dile getirilmemeside kafalarda soru işareti oluşturuyor ( bu arada paralelin de en büyük kurbanlarındanım)
sayın editör

   admin Haziran 25, 2016 Cevapla
  0 0

  Haber delilleriyle ortadadır. Bu kadar delil ve ispattan sonra halen dahi “aslı astarı olmayan haber” diyorsanız insafınıza kalmıştır.