Aile Eğitimi Kursları Devam Ediyor

gh

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve Iğdır Halk Eğitim merkezi tarafından açılan Aile eğitimi kursu devam ediyor.

Iğdır Hüsnü Özyeğin ilkokulunda açılan 3-6 Yaş Aile Eğitimi’nin eğitimciliğini yapan Nihal Turan Yurdabak tarafından verilen Aile eğitimi kursuna aileler büyük ilgi gösteriyor.

 Aile Eğitim Programı Kurslarının Iğdır için bir fırsat olduğunu ve bu eğitimin yaygınlaşması için gereken bilgilendirmenin yapılması gerektiğini söyleyen Nihal Turan Yurdabak ;“Bu eğitimin amacı ailelerin destekleyici ana babalık davranışlarını ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmaktır dedi.”

Eğitimler hakkında bilgi veren Nihal Turan Yurdabak; “Erken dönemde doğru iletişim ve etkinliklerle desteklenen çocukların iletişim becerileri gelişir. bu noktadan hareketle ülkemizde çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda bilgi eksikliklerinin giderilmesi ve ailelerin bilgilendirilmesi amacıyla aile eğitimi programı (0-18 yaş)içerisinde 3-6 yaş grubuna sahip anne babalara yönelik eğitim verilmektedir. Aile Eğitimi’ne bu yılki talep çok fazla, kurslar açılmadan kayıtlarımız doluyor. Bu yılki talebin fazla olmasının nedeni geçen yıl aile eğitim kursuna katılanlar bu kurstan çok faydalandıklarını çevrelerine anlatmalarından kaynaklanıyor.”şeklinde konuştu.

Bu eğitimin anne babalara ücretsiz verildiğini vurgulayan Nihal Turan Yurdabak, Aile Eğitim Programı kurslarına gerek yer temini gerekse okul velilerinin faydalanması açısından yapılan duyuru ile elinden geleni yapan destek veren Hüsnü Özyeğin ilkokul Müdürü Ergun Güvenala; teşekkür ettiğini söyledi.

Her dönem programın yeniden açıldığını vurgulayan Nihal Turan Yurdabak, tüm anne babaların bu eğitimden faydalanmaları gerektiğini belirterek kurs için kayıt yaptırmak isteyenlerin okul müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.