Ağrı Dağına Tırmanacak Sporcular, Vali Davut Haner’i Ziyaret Etti

33

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Başkanı Alaattin Karaca ve beraberindeki bir grup sporcu, Ağrı Dağı tırmanışları öncesinde 5 Şubat Perşembe günü Vali Davut Haner’i makamında ziyaret etti.

05-12 Şubat 2015 tarihleri arasında yapılacak olan tırmanış hakkında Vali Haner’e bilgi veren Başkan Karaca, Federasyonun 2015 yılı dağcılık faaliyetleri kapsamında Ağrı Dağı’na çıkış yapılmasının planlandığını ve bu kapsamda Türkiye Dağcılık Federasyonu ile Balkan Ülkeleri Dağcılar Birliği Federasyonu ile Ağrı Dağı ortak tırmanış programı düzenlediklerini belirtti. Karaca, etkinliğe 12’si yabancı olmak üzere 42 sporcunun katılacağını ve 11 Şubat 2015 tarihinde zirve yapmayı planladıklarını belirtti.

Sporcuların ziyaretinden son derece memnun olduğunu ifade eden Vali Davut Haner, sporun her dalının önemli olduğuna vurgu yaparak, özellikle de dağcılık sporunun İlimizin turizm sektöründeki gelişimi açısından son derece etkili olduğunu ve bununla ile ilgili olarak hazırlanacak projelere de Valilik olarak gerekli desteğin verileceğini kaydetti. Vali, Haner, açıklamalarının sonunda dağcılara başarı temennisinde bulundu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.