Ağrı Dağı Flora Araştırması Hız Kazandı

1

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürü Mete Türkoğlu’nu makamında ziyaret ederek, Ağrı Dağı Flora Faunası ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ağrı Dağı’nda gün yüzüne çıkmayı bekleyen birçok doğal zenginliğin bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürlüğü ile birlikte yapacakları ortak bir çalışmayla Ağrı Dağı’nda araştırma yapacaklarını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz “Iğdır Üniversitesi olarak Iğdır’ın gelişmesi için bütün kurumlarla iş birliği yaparak birçok ortak projeyi hayata geçiriyoruz. Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürlüğümüzle birlikte de Ağrı Dağı’nda araştırma yapmayı ve buradaki doğal güzellikleri tüm dünyaya tanıtmayı düşünüyoruz.” dedi.

Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürü Mete Türkoğlu da Rektör Prof. Dr. Yılmaz’la sık sık bir araya gelerek, Ağrı Dağı ile ilgili görüşmeler yaptıklarını dile getirdi. Ağrı Dağı’nın araştırmayı bekleyen büyük bir hazine gibi olduğunu ifade eden Şube Müdürü Türkoğlu, Iğdır Üniversitesi ile birlikte yapacakları araştırmanın tüm dünyada ses getireceğine inandığını ifade etti.

Şube Müdürü Türkoğlu “Ben Iğdır Üniversitesi ile birlikte çok önemli bir projeye imza atacağımıza inanıyorum. Çünkü Ağrı Dağı’nda araştırmayı bekleyen nice güzellikler var. Bilimsel araştırma yapmak içinde üniversitemizin bize gerekli desteği sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.