AFAD-SEN Iğdır İl Başkanı Mehmet Öztürk, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Kutladı

7

AFAD-SEN Iğdır İl Başkanı Sayın Mehmet Öztürk yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülkemizde ilk olarak 1906 yılında kutlanan ve o tarihten günümüze kadar üzücü olaylarında yaşandığı 1 Mayıs İşçi Bayramı bilindiği gibi tüm dünyada kutlanmaktadır. Ülkelerin gelişmesinde ekonomilerinin yapılanmasında büyük emeği bulunan işçi kardeşlerimizin hak arayışlarının mücadelesini simgeleyen bu özel günlerini kutluyorum. ÖZTÜRK “Tüm dünyada milyonlarca emekçinin birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs, insan haklarının geliştirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Birlik ve dayanışma içerisinde olan işçi sendikaları; emeğin örgütlü gücünü ortaya koyarak, temel hak ve özgürlüklerin yaşama geçirilmesi için büyük mücadeleler ortaya koymuştur. Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu hassas günlerde, cumhuriyetimizin değerlerine ve demokratik haklarımıza sıkı sıkıya sahip çıkmak ve dayanışma içerisinde bulunmak hepimizin sorumluluğudur…

AFAD-SEN Iğdır İl Başkanı Mehmet ÖZTÜRK Çalışmak ve aileye ekmek götürmek kutsal bir duygudur. Ne mutlu ki, işçi ve emekçi kardeşlerimiz bu duyguyu yaşadıkları gibi çalıştıkları alanda da topluma hizmet ederek en güzel şekilde yaşamaktadırlar. Bugün yaşadığımız beldede bile temizlik hizmetinden, yol yapımına, parklar, oyun alanları, içme suyu, toplu taşıma, alt yapı hizmetlerinde işçilerimizin emekleri vardır.

 Sayın ÖZTÜRK özellikle Toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmete sunan işçilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmek, haklarını savunmak amacı ile kutladıkları 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, yaptıkları hizmete karşılık maddi bir tutarın yeterli gelmeyeceğine olan inancım, duygu ve düşüncelerle, emek, hak ve özgürlük mücadelesinde yaşamlarını yitiren emekçilerimizi saygı ile anıyor ve Tüm Emekçi kardeşlerimin Bir (1 ) Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.