AFAD-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk: “Daha Fazla Sessiz Kalamadık”

            AFAD-Sen Genel Başkan Yardımcı Öztürk, hükümetin zam talebinin karşısında alınan grev kararı nedeniyle açıklama yaptı.

            Öztürk açıklamasında, “İş kollarında maalesef Buçuklu zamlardan çok daha fazla sorunlar var. Masada sürecin sonlanmasına çok az bir zaman kalmış iken artık (%) yüzdelik zamlardan çok İş kolu bazında daha önce Toplu Sözleşme Taleplerimizde gündeme getirdiğimiz konuların masaya getirilerek çözüme kavuşturulması gereklidir (Afad Tazminatının ödenmesi, Atama ve Yer             Değiştirme Yönetmeliğinin Çıkarılması ve Uygulanması, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının düzenli bir takvim dâhilinde yapılması, Enformasyon memurlarının teknik hizmetler sınıfına alınması, Afad Çalışanlarına Ek Gösterge verilmesi, Grup Başkanlarının Unvan tanımlaması, Kariyer Uzman Mühendis olabilme hakkı tanınmalı, Başkanlıkça gönderilen görüş yazılarının başkanlık sitesinden yayınlanması, Arama Kurtarma Ekip Amirliklerinin Teknik Şef statüsünde oluşturulması,

            Arama Kurtarma Teknisyenlerinde ara yönetici kadrolarının oluşturulması, Arama Kurtarma Teknisyenleri ile ilgili 50 yaş ile ilgili tamamlayıcı mevzuat düzenlemesi, Afad çalışanlarının yapmış olduğu fazla çalışmaların ücretlendirilmesi önündeki kısıtlamalarının kaldırılarak yeniden düzenlenmesi,

            Afad Çalışanlarına yıpranma gün sayısının çıkarılması ( Fiili Hizmet süresi zammı 5 yıla 1 yıl ) değinen Afad Sen Genel Başkan Yardımcısı ÖZTÜRK Sendika olarak Buçuklu zamlar ile zaman geçirilmemeli Memurlar Oyalanmamalıdır.

            Sendika olarak YETKİLİ SENDİKAYA çağrımızdır AFAD SEN Olarak hazırız; Bu gün Grev kararı, İş Bırakma Eylemi kararı ve Açlık Grevi KararıAlın Sonuna kadar destekleyelim sizleri. Bir kere olsun memurun, bizlerin yanında olun bizde bu kararınızın sonuna kadar yanında olalım.

Sürecin Takipçisiyiz bu böyle bile ama Umutlumuyuz değiliz… Grevsiz ve tüm kesimlerin temsil edilmediği bir masada oldu bitti ile maalesef bu süreç olumlu şekilde sonuçlandırılamaz. O YÜZDEN İŞ BAŞA DÜŞTÜ.

            Memur-Sen hükümet ile girdiği zam pazarlığında üyelerinin güvenini yitirerek masada kalmıştır. Memur-Sen’in hükümetten istediği zam oranlarını zaten biliyorsunuz.

             Ayrıca hükümetin verdiği teklifi şüphesiz biliyorsunuz. Malum ÜÇBUÇUK…Biz hükümetin sendikasıyız, biz yetkili sendikayız deyip yıllarca üye kaydı yaptılar.Yaptınızda ne oldu.

            Artık MEMUR Arkadaşlar uyandı bugün sayısız üye sendikadan ayrıldı ve ayrılmaya devam etmektedir. Hakkımızı yediniz ve yedirdiniz. Sonuç ortada. Makul taleplerimize malul teklifler istemiyoruz dediniz hükümet sizi kaale bile almadı.

            Çünkü sizin renginiz belli adınız belli SARI SENDİKA..Memur-Sen’e çağrımızdır.!!!Artık siyaseti kullanarak üye kaydı yapmaktan vazgeçin..!Belli ki siz bu işi yapamıyorsunuz, bırakın yapanlar gelsin” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.