AFAD-SEN Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZTÜRK: “Memurlara bayram öncesi ikramiye ve ek gösterge verilmeli.”

AFAD-SEN Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk; “memurlara da dini bayramlar öncesinde ikramiye verilmelidir. Hükümetin, söz konusu talebi sadece emekliler için dikkate alınmamalıdır. Gelir vergisi yükü altında ezilen kamu görevlilerimiz için istediğimiz bu haklı talebin, hükümet tarafından görmezden gelinemeyeceğini düşünüyoruz” dedi.

AFAD-SEN Genel Başkan Yardımcısı Öztürk yaptığı açıklamada ayrıca şunları söyledi:

“Hükümetin Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere ikramiye verilmesi memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Bayram ikramiyesinin memurlar için istediklerini belirtti. Hükümetin, söz konusu talebi sadece emekliler için dikkate almasının, kendilerini şaşırttığını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu; Hükümet emeklilerimizin yüzünü güldürdü, şimdi sıra kamu görevlilerimizde. Kamu görevlileri olarak emeklilere verilen bayram ikramiyesinin memurlara da verilmesini istiyoruz. Gelir vergisi yükü altında ezilen kamu görevlilerimiz için istediğimiz bu haklı talebin, hükümet tarafından görmezden gelinemeyeceğini düşünüyoruz. Hükümetten, Ramazan ve Kurban bayramlarında kamu görevlilerimize bayram ikramiyesi müjdesini, en kısa sürede duymak istiyoruz.”

Aynı zamanda 3600 ek gösterge konusuna da değinen AFAD-SEN Genel Başkan Yardımcısı Öztürk; “3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili yapılan son açıklamalar ve yaşanan gelişmeler, başta polis, öğretmen ve hemşireler olmak üzere memurların ana gündem maddeleri arasında yer alıyor. Düzenlemeyle öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergelerinin yükseltilmesi değil de tüm çalışan memurların eğitim durumlarına göre 3600 ek gösterge düzenlemesi gerektiğini savunuyoruz ve böylece memurların ek gösterge cetveli yeniden belirlenmiş olur” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.