AB Uyum ve Danışma Toplantısı‏ Yapıldı

0

 Iğdır Valiliğimiz Avrupa Birliği Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2015 yılı toplantısı AB Daimi Temas Noktası Sayın Vali Yardımcımız Bilgehan KARANFİL Başkanlığında 17.12.2015 Perşembe günü saat 14:00 de Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 İlçe Kaymakamları, İl Özel Genel Sekreteri, Belediye Başkanları ve diğer kurul üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Yardımcımız KARANFİL, kurul toplantılarının önemini dile getirerek yapılacak yapıcı katkılar ile Avrupa Birliği’ne uyum konusundaki problemlerin çok kısa sürede çözülebileceğini söyledi. Problemlerin çözümüne katkı sağlayacak projelerin üretilebilmesi için kurumların bu anlamda kapasitelerini geliştirmeleri gerektiği ve bu amaçla Valiliğimiz bünyesinde kurulan AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun kurumlara teknik destek vereceğini söyledi. Kurumlar bünyesinde proje ekiplerinin kurulacağı ve bu ekiplere PCM Eğitimlerinin verilerek proje hazırlamaları sağlanacaktır. Böylece ilimizin potansiyellerini ortaya çıkaracak projelere imza atacaklarını söyledi.

Toplantıda SERKA İl Koordinatörü Burak AYDOĞDU Kalkınma Ajansı’nı ve desteklediği proje başlıklarını tanıttı. Iğdır Valiliği AB ve Dış İlişkiler Büro Sorumlusu Abdulselam TALUK ise AB fonları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.