80 Günde Devr- 80 Günde Devr-İ Alem Kars’ta

d2

Jules Verne’in en çok bilinen ve sevilen romanlarından biri olan “80 Günde Devr-i Âlem” Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından Kars’ta sahnelenecek.

Kars Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda sergilenecek olan oyunun bilet satışları bugün başladı. Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan tiyatro oyunu 28 ve 29 Nisan tarihlerinde saat:19.30’da Karslı tiyatro severler ile buluşacak.

Dakikliği, planlı ve sade yaşamıyla tanınan Phileas Fogg’un dünyanın çevresini 80 günde dolaşabileceğini iddia etmesiyle başlayan çok mekânlı, çok zamanlı, heyecanlı bir macera olan tiyatro oyunun kısa özeti şöyle:

“1872 Londra… Tam bir İngiliz centilmeni olan eksantrik Bay Phileas Fogg, dünyanın etrafını 80 günde gezebileceğine dair bir bahse girer ve bu uğurda elinde avucunda ne varsa ortaya koyar. Bu çılgın macerada kendisine sadık hizmetkârı Passepartout eşlik etmektedir. Birlikte 3 kıta ve 4 okyanus aşacak, Londra’dan Vahşi Batı’ya uzanan olağanüstü bir yolculuğa çıkacaklardır. Trenlerden gemilere koşturacak hatta bir fille bile seyahat edeceklerdir! Ne var ki zamana karşı yarışırken karşılarında farkında olmadıkları bir engel vardır: Fogg’un bir kanun kaçağı olduğuna kendini inandırmış Detektif Fix peşlerindedir ve bu yolculuğu engellemek için elinden geleni yapmaktadır.

Fogg’u ise bu yolculukta hayatında hiç bilmediği başka bir macera beklemektedir: Aşk…

5 oyuncunun düzinelerce farklı role hayat verdiği bu sürükleyici, eğlenceli ve çılgın macera sizleri de içine çekecek ve dünya etrafında fantastik, tehlikeli ve sürprizli bir yolculuğa çıkaracak…”

Not: Oyunun biletleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden temin edilebilmektedir.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.