8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Vali Alpman: “Kadınlarımız maalesef şiddete maruz kalıyor.”

Iğdır’da 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün düzenlediği program Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Programa Vali Ahmet Turgay Alpman ve annesi Azize Alpman, Emniyet Müdürü Orhan Çevik, J.Alay Komutanı Kahraman Dikmen, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Gıda ve Tarım Hayvancılık İl Müdürü Özkan Yolcu, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kemal Eyvaz, Nüfus İl Müdürü Serpil Ünsal, İl Müftüsü Cuneyt Kulaz, Basın Müdürü Arzu Ud, bürokratlar, davetliler ve kamu kurumlarında görevli çok sayıda kadın katıldı.

Programın açılış konuşmasını Vali Ahmet Turgay Alpman yaptı.

 Vali Ahmet Turgay Alpman konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün Dünya Kadınlar Günü böylesine anlamlı bir günde programa gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim. Bu vesileyle yaşantımızın bel kemiği, mutluluğumuzun teminatı tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü başta annem olmak üzere kutlarım. Kadın demek nezaket, hoşgörü, fedakârlık demektir, kadın demek üretmek demektir, kadın demek çok yonlü üretmek demektir, kadın demek emek demektir. 8 Mart Dünya kadınlar gününün nasıl ortay çıktığını hepimiz biliyoruz. Avrupa’nın birçok ülkesinde yokken Ülkemizde kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı Atatürk tarafından verilmiştir. Son yıllarda kadının önündeki engeller bir bir kaldırılmaya başladı. İş hayatında da önemli haklar ve avantajlar sağlandı. Kadınlarımıza neler yapabiliyoruz, ne kadar yardımcı olabiliyoruz bunu toplum olarak kendimize sormamız lazım. Kadın hakları temel insan haklarıdır. Maalesef bugün kadınlarımız şiddete maruz kalıyor. Kadınlarımızı şiddetten uzak tutmamız gerekir. Bu bir toplumsal konu haline gelmiştir. Herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Sizlerin de günlük hayatınızda yaşadığınız gibi kadın ailenin baş tacadır ve aile ocağının temel direğidir. Aile bir okul ise gerçekten bunun başöğretmeni, baş düzenleyicisi gerçekten kadındır.”

Sunuculuğunu eczacı Sabahat Karagöz’ün yaptığı program şiir ve çeşitli konuşmaların arından el sanatları sergisinin açılışı ve kokteyl ile sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.