55. Kütüphane Haftası Dolayısıyla Ağacı Dikim Etkinliği Düzenlendi

Kazım Karabekir İlkokulunda 55. Kütüphane Haftası Dolayısıyla Ağacı Dikim Etkinliği Düzenlendi. Kazım Karabekir İlkokulunda 55.Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde “Bir Kitap da Sen As, Ağaçlar Kitap Açsın” konulu ağaç dikim etkinliği gerçekleşti.
Etkinlikte bir konuşma yapan Iğdır Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İbrahim Kabalak, projedeki temel amaçlarının köy okulları başta olmak üzere Iğdır’da ihtiyacı olan okullara kitap ve kütüphane kazandırmak olduğunu kaydetti.
İki aşamalı olan projenin amaçları hakkında bilgi veren Daire Başkanı Kabalak, “ilk aşamada Bir Kitapta Sen As “Ağaçlar Kitap Açsın” başlığıyla sosyal medyada başlatacağımız kitap bağış kampanyası ile başta Üniversitemiz personelleri ve öğrencilerimiz olmak üzere Iğdır ve Türkiye geneli her kesimden tüm vatandaşlarımızın, çeşitli kurum ve kuruluşların yapacağı kitap bağışlarını kitap ağacımızda sergilemek ve 1000 kitap hedefine ulaşmak olacaktır. Projenin ikinci aşamasında ise sponsor kişilerin veya kurum ve firmaların bağışlayacağını düşündüğümüz “Kitap Ağacı” ile birlikte 1000 kitabı belirlediğimiz okula hediye etmek. Buradaki ilk hedefimiz ise 10 okula 10 kitap ağacı ve 10.000 kitap dağıtmak olacaktır” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.