52 Bin Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi

p

2015-2016 Eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili ile birlikte Iğdır’da 52 bin öğrenci karnelerini alarak tatile girdi.

Iğdır’da yarıyıl tatili nedeniyle merkez İnönü Ortaokulu ve İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi.

Vali Davut Haner ve Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt öğrencilerin karnelerini dağıttı. İnönü İlkokulu’nda sınıfları gezen Vali Davut Haner, öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilerin notlarını inceleyen Vali Davut Haner, beraberindekilerle birlikte TEOG sınavında birinci olan öğrencilerin karnelerini dağıtarak kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmeleri için; bol bol kitap okumalarını ve dinlenmelerini tavsiye eden Vali Haner, öğrenci ve öğretmenlerin verimli bir yarıyıl dönemini kapattığını söyledi.

Eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür eden Vali Haner; “TEOG’da birinci olan öğrenciler o sınıfı temsil ediyor. Bu başarıyı sadece kendilerinin değil tüm sınıfın başarısı olarak görmelidirler. TEOG 2’ye bütün öğrenciler çok iyi bir şekilde hazırlanmalıdırlar. Sizin başarınız ilimizin başarısı, velilerimizin, öğretmenlerinizin başarısı olacaktır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt de; “bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Öğrencilerimizi, öz değerlerine sahip eğitimli bireyler olarak yetiştirmek uğrunda eğitimcilerimiz dönem boyunca büyük çaba sarf ederek çalıştılar. Emeklerinin karşılığını da sizin gibi başarılı öğrencileri yetiştirdiler. Hedefiniz ikinci TEOG sınavına tam puan olmalıdır” dedi.

Karne törenine katılan, velilere de seslenen Hakan Cırıt; “değerli veliler, öğrencilerimiz yoruldular. Onlar bol bol oynasın dinlensinler. Sevgili öğrenciler karneler tabii ki size de eksik öğrenmeleriniz gösteriyor. O zaman bu tatil bir fırsat demektir. Doya doya oynayabilir, gezebilir, eğlenebilir, bir yandan da eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Karne törenine ayrıca; Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Gelal, Şube Müdürleri Cevdet Parlar ve Adnan Ok ile öğretmenler ve öğrenci velileri katıldılar.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.