52 Bin Öğrenci Karnelerini Alarak Tatile Girdi

Iğdır merkez Alikamerli ilkokulunda karne töreni düzenlendi. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın son ders zili çaldı. Iğdır’da 52 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Alikamerli İlkokulunda düzenlediği 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Kapanış Töreni’ne; Iğdır valisi Enver Ünlü, şube müdürleri Cevdet Parlar, Yakup Alhan, okul müdürü Müsseddin Kalkan öğretmenler ile birlikte öğrenci ve veliler katıldı.
Iğdır merkez Alikamerli ilkokulunda yapılan karne töreninde konuşan Iğdır Valisi Enver Ünlü, “Bir öğretim yılı daha geride kaldı. Bizi okutan anne, baba ve devletimize layık olacağız. Öğretmenlerin çocuklarımızı yetiştirmede emeği çoktur. Onların emeği inkar edilemez. Atatürk’ün dediği gibi ‘Öğretmenler gelecek nesilleri yetiştirenlerdir’ Sizler emek sarf ederek çocukları yetiştirdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Ünlü, “Bol bol kitap okuyun, oynayın yazın tadını çıkarın doğayla baş başa olun. Yaz tatilinizi iyi değerlendirin” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Murat Aydoğdu ise, “Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Öğrencilerimizi, öz değerlerine sahip eğitimli bireyler olarak yetiştirmek uğrunda eğitimcilerimiz 8 ay boyunca ter döktüler. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirdiler. Kendilerine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Daha sonra Vali Enver Ünlü, İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, şube müdürleri Cevdet Parlar ve Yakup Alhan, Okul müdürü Müsseddin Kalkan ile birlikte öğrencilerin karnesini dağıttılar.
Vali Ünlü, ziyaretinde öğrencilere kitap ve oyuncak hediye etti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.