4 Ülkenin Öğrencileri Iğdır’da Buluştular

nn

Türkiye, Norveç, Almanya ve Slovakyalı öğrenciler, “Ayak İzi İtibaren Parmak İzine Kadar-Çocuklar İçin Yeşil Bir Yarın Projesi” kapsamında Iğdır’da buluştular.

Norveç’in koordinatörlüğünde yürütülen ve Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de ortağı olduğu “Ayak İzi İtibaren Parmak İzine Kadar-Çocuklar İçin Yeşil Bir Yarın Projesi” kapsamında dört ülkenin öğrencileri Iğdır’da bir araya geldiler. Projenin Iğdır koordinatörlerinden Cumhuriyet Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Tuğba Yıldız, 2013-2015 yılları arasını kapsayan bu projede, Norveç’in koordinatör ülke olmak üzere kendileri ile birlikte Slovakya ve Almanya’nın da bu projeye eşlik ettiğini söyledi. Proje hakkında bilgi veren Yıldız; “bu projede, ‘Ayak İzi İtibaren Parmak İzine Kadar – Çocuklar İçin Yeşil Bir Yarın Projesi’ kapsamında çevre sorunları ve iklim değişikliği ile ilgili öğrencilerimizin bilincini artırmak istiyoruz. Hava kirliliği, enerji kullanımı, atık su kullanımını ve tüketim alışkanlıklarının değişimini azaltmanın yollarını bularak yeşil bir geleceğe doğru öğrencilerimize sorumluluk bilincini aşılamak istiyoruz. Yaşları 11-16 olan öğrencilerin her biri bu anlamda farklı konular üzerinde çalışacak” dedi.

Proje kapsamında Iğdır’da Kültür Sarayı konferans salonunda; Norveçli öğrenciler “Çevre/İklim Değişikliği”, Türkiyeli öğrenciler “Enerji Taşıma/Hava Kirliliği”, Slovakyalı öğrenciler “Atık Tüketim/Geri Dönüşüm”, Almanyalı öğrenciler ise “Su” konularında sunumlar yaptılar.

Öte yandan proje kapsamında Ağrı İshak Paşa Sarayı, Korhan Yaylası, Ağrı Dağı, Van Akdamar Adası, Sefaköy Barajı ve Tuz Mağaraları’na gezi düzenlenecek.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.