4 Adet Yeni Ambulans Alındı

           02

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hizmete başlayan Iğdır Devlet Hastanesi’ne 4 adet yeni ambulans gönderildi. Hizmet verecek ambulanslar için hastane bahçesinde açılış töreni yapıldı.

            Açılışı yapan Vali Davut Haner, Türkiye`nin her alanda çok ilerlediğini, özellikle de sağlık alanında bir zamanlar hayali bile edilemeyecek iyileştirmelerin gerçekleştirildiğini ifade etti. Vali Davut Haner açıklamasında; “hastanemiz faaliyete geçti. Hastanemiz içindeki malzemelerle 50 milyon TL’ye yakın bir yatırıma ulaşıldı. Hastanemiz faaliyete geçtiği günlerde sağlık bakanlığımız sağolsun 4 yeni ambulans gönderdi. Her vatandaşımızın sağlık hizmetlerinden en yüksek standartta yararlanabilmesi için büyük çalışmalar gerçekleştirdi. Bakanlığımız tarafından tahsis edilen 4 adet yeni ambulansın da kazasız belasız hayırlı hizmetlere vesile olmasını dilerim” diye konuştu.

            Vali Davut Haner daha sonra hastaneyi gezerek hastaları ziyaret etti ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. İl Sağlık Müdürü Alparslan Erol ise yaptığı açıklamada; “Iğdır’da 26 aktif ambulansla hizmet veriyoruz. 110 personelimiz mevcut. Türkiye ortalamasına göre %90 hastaya ulaşma imkânımız var” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.