“3 Masum İnsan Katledildi”

33

5 Haziran 2013 günü A. D.isimli koca, kendisini yeğeni ile aldattığı iddiasıyla, karısını, yeğenini ve eşiyle birlikte olduğunu düşündüğü bir kişiyi öldürmüştü. Sonuçlanan Adli Tıp ve polis raporlarına göre öldürülen üç kişinin suçsuz olduğu ispatlandı.

Cezaevinde bulunan A.D. isimli koca (45), öldürdüklerinden yeğeni  Yakup Tağa ile esnaf A.K’nin 39 yaşındaki karısı F. D. ile yasak aşk yaşadıklarını iddia etmişti.

Olaydan sonra mahkeme tarafından Van İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan teknik incelemede A.D.’nin öldürdüğü eşi F.D.’nin, ne yeğen Yakup Tağa ne de esnaf A.K ile hiçbir telefon görüşmesinin olmadığı ve herhangi bir ilişki yaşamadığı netlik kazandı.

Üç şahsın da telefon görüşmelerini incelemeye alan Van İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü raporunu mahkemeye sundu. Raporda F.D. adlı kadının ne esnaf A.K. ile ne de kocasının yeğeni Yakup Tağa ile telefonda hiç konuşmadıkları ortaya çıktı. Evlerinde bulunan bilgisayar taramasında görüştüklerine dair hiçbir delile rastlanmadığı tespit edildi. Kocası tarafından öldürülen kadın ve kendisiyle birlikte oldukları iddiasıyla öldürdüğü yeğen Yakup Tağa ile Esnaf A.K’nin telefon numaralarının dahi birbirlerinde kayıtlı olmadığı belirtildi.

Rapora göre yasak aşk yaşandığını ortaya koyan hiçbir delil yok. Sadece eşini, yeğenini ve bir esnafı yasak aşk düşüncesiyle öldüren kocanın ispatlanamayan iddiaları var. Yasak aşk iddiasıyla üç kişiyi öldüren A.D.’nin daha önce eşi F.D.’den boşandığı, daha sonra tekrar evlendiği ortaya çıktı. Öldürülen Yakup Tağa’nın kardeşi Mustafa Tağa gazetemize yaptığı açıklamada; “üç masum insan katledildi” diye konuştu. Gazetemize açıklamada bulunan Mustafa Tağa şunları söyledi.

“3 masum insanın katledilişinin üzerinden tam bir yıl geçti. Ortaya atılan iddialar ve insanların bu üç kişi hakkındaki iddiaları tamamen asılsız çıktı. Adli Tıp raporu ve polis raporu kardeşimi ve diğer iki insanı aklamıştır. Kardeşimi artık hiçbir şey geri getirmeyecektir. A.D. isimli şahıs yakınlarının dolduruşuna gelerek kardeşimin ve diğer iki kişinin kanına girdi.”

“Adalet İstiyoruz”

Açıklamasında yitip giden canların geri gelmeyeceğini fakat bu olayın sonucunun adaletin keskin kılıcıyla cezalandırılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Bu üç insan artık geri gelmeyecektir. Ama ümit ediyoruz ki kasten ve plânlayarak bu cinayetleri işleyen kişiye adalet gereken cevabı verecektir. Tecelli edeceğine inandığım adalet, kardeşim ve diğer iki kişinin intikamını alacaktır.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.