3 Köye Ulaşım Sağlayan Köprü Yıkıldı

IĞDIR'IN TUZLUCA İLÇESİNDE ETKİLİ OLAN YAĞIŞIN ARDINDAN OLUŞAN SEL NEDENİYLE 3 KÖYÜN ULAŞIMINI SAĞLAYAN KÖPRÜ YIKILDI. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde etkili olan yağışın ardından oluşan sel nedeniyle 3 köyün ulaşımını sağlayan köprü yıkıldı, 70 kovan arı ve 15 koyun ise telef oldu.

Tuzluca ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan yağışın ardında 3 köye ulaşım sağlayan köprü yıkıldı. Yıkılan köprü nedeniyle İnce, Taşucan ve Alıköse köylerine ulaşım sağlanamazken, bölgede güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri ise vatandaşların yıkılan köprüyü kullanmaması için önlem aldı.

Ayrıca, sel suları bir çiftçinin arazisinde bulunan 70 kovan arıyı sürükleyerek götürürken, birçok meyve ağacıda kökünden söküldü. Sel esnasında dere kenarında otlayan 15 koyunda sulara kapılarak telef oldu.

Köy sakinlerinden Celal Taşkın, sel sularının köylerine büyük çapta hasar verdiğini söyledi.             Yaklaşık iki saat süren yağmurun ardından köyden geçen derenin taştığını belirten Taşkın, “Köprü tıkandı, sular meraya taştı, arpa, buğday her şeyi önüne kattı. Bu seneki mahsulüm, 70 kovanda arım gitti” dedi.

Iğdır İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nuri Turan ise, bölgeye gelerek incelemede bulundu.

Yıkılan köprünün bu hafta yapılarak yeniden kullanıma açılacağı öğrenildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.