26. Vergi Haftası Kutlandı

1

4

 

Iğdır’da 26. Vergi Haftası dolaysıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte, Iğdır Defterdarı Durak Sercan,  Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunarak istiklal marşı okundu.

Defterdar Sercan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Vergi Haftası’nın, toplumda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının bütün kesimlere kazandırılması amacıyla 1990 yılından beri kutlandığını söyledi. Vergi Haftası’nın Iğdır ve ülke genelinde 23 Şubat-1 Mart tarihlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanacağını belirten Sercan, şöyle devam etti: “Bu hafta süresince, vergi dairesi müdürleri, müdür yardımcıları ve gelir uzmanlarınca okullarımız ziyaret edilerek, verginin önemiyle ilgili konferanslar verilerek vergi bilincinin artırılmasını hedefliyoruz. Etkinlikler kapsamında vergilerini zamanında ödeyen, kazancını doğru beyan eden mükellefleri iş yerlerinde ziyaret edeceğiz.”

Vergi Haftası’ kapsamında Iğdır Defterdarı Durak Sercan ve beraberindeki heyet, Iğdır Valisi Davut Haner’i makamında ziyaret ettiler.

Vali Davut Haner, “bu haftanın sizlere ve Tüm Iğdırlıya hayırlı olmasını diliyor, ziyaretiniz nedeniyle teşekkür ediyorum. Hepinizin Vergi Haftası’nı kutluyorum” diyerek tüm maliye teşkilatının Vergi Haftası’nı kutladı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.