25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ” DOLAYISIYLA “İL KOORDİNASYON KURULU” TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla Vali Yardımcısı/Vali Vekili Sn. Yusuf Cankatar başkanlığında “İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı gerçekleştirildi.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) organizesinde kamu kurumu amirlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında ŞÖNİM tarafından gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan faaliyetler ile bu kapsamda farkındalık yaratmak amacıyla verilen eğitimler hakkında sunum yapıldı. Yapılan toplantıda ayrıca kadına yönelik şiddetle mücadelede il eylem ve koordinasyon planı, kadına yönelik koruyucu ve önleyici hizmetler, kurumlar arası işbirliği ve farkındalık yaratmak amacıyla yapılan diğer etkinlikler ele alındı. Kadına yönelik şiddetle mücadelede emniyet ve jandarma bölgesindeki istatistiki verilerin de görüşüldüğü toplantıda ayrıca emniyet ve jandarma tarafından yapılan çalışmalar da ele alındı.

Haber: Emin TOKA

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.