24 Kasım Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı

 

 Zübeyde Hanım Bulvarında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, daha sonra Iğdır Kültür Merkezinde devam etti. Jandarma Komutanı Albay Kahraman Dikmen, Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı programda konuşan Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, “Öğretmen hakkı anne baba hakkı gibi kutsal sayılmıştır. Çünkü öğrencileri geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerin gözünde anne ve baba kadar değerlidir, önemlidir ve kıymetlidir. Öğretmenler yaptıkları kadar yapamadıklarından da sorumludurlar. Öğretmenin kendisindeki gücü fark etmesi, harekete geçirmesi ve elinde işlenmeyi bekleyen cevheri mücevhere dönüştürmesi, kendindeki cevherin kıymetini iyi bilmesine bağlıdır. Bu bakımdan öğretmen toplum gözünde iyi insan yetiştiren rol model bir kişiliktir” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ise, öğretmenlerin gününü kutlayarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Gazi Mustafa Kemal’in Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabulü nedeniyle 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Böylesine onurlu ve güzide bir mesleğin üyesi olmanın verdiği mutlulukla Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum. Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmen arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu yıllar diliyorum. Meslekten emekli olmuş personelimize yapmış oldukları hizmetler dolayısıyla minnet ve saygılarımı sunar, tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlarım” şeklinde konuştu.
Emekli Öğretmen Münever Başaran’ın da bir konuşma yapmasının ardından Vali Ahmet Turgay Alpman’ın elinden plaket aldı. 
Vali Alpman; şiir, resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere hediyelerini vermesinin ardından Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt tarafından hediye edilen 15 Temmuz darbe girişimini anlatan tabloyu aldı. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin verdiği konserden sonra program son buldu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.