23 Nisan Iğdır’da Coşkuyla Kutlandı

8

9

Iğdır’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen program büyük coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hazırlanan programa, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım Bulvarı’nda Atatürk büstüne çelenk bırakılmasıyla başlandı.

Daha sonra tören alanında günün anlam ve önemini belirten konuşma, Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman tarafından yapıldı.

Tahir Kaman, konuşmasında; “bugün milli egemenlik bayramımız. Milli devlet olmanın onurunu, gururunu yaşadığımız sadece kendi içimizde değil dünyanın hemen her yerinden gelen çocuklarla kardeşliği dostluğu birlik ve beraberlik duygusunu paylaştığımız geleceğin büyüklerinin günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Daha sonra öğrenciler şiirler okuyup yöresel halk oyunları sergilediler. Minik anaokulu öğrencilerinin gösterileri büyük beğeni topladı. Törene Iğdır Valisi Davut Haner, Garnizon Komutanı Ali Kalyoncu, Belediye Başkan Vekili Süleyman Tabak, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Mevlüt Özmen, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Daha sonra Tören bitiminde vatandaşlar ve çocuklar Iğdır Valisi Davut Haner’e büyük ilgi göstererek teker teker hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.