22 Cadde ve 36 Sokağın Yolları Yenilendi

0 1
 

Iğdır Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Iğdır’da 2016 yılının Mayıs ayında başlatılan sıcak asfalt ve parke döşeme çalışmaları kapsamında Iğdır merkeze bağlı mahallelerde toplam 22 cadde ile 36 sokağın asfalt çalışması ve parke döşeme çalışması tamamlandı. Yaklaşık 6 ay sürecinde mahallelerde ve çarşı merkezinde gerçekleştirilen asfalt çalışmasının toplamı 25 km olurken parke taşlı döşeme çalışmasının ise 8 km olduğu belirtildi. Bu yılın Mayıs ayında başlatılan yaklaşık 6 ay süren sıcak asfalt çalışması ile parke döşeme çalışması kapsamında bugüne kadar Iğdır merkeze bağlı mahallelerde yaklaşık 25 km sıcak asfalt çalışması ile 8 km parke döşeme çalışması gerçekleştirildi. Sıcak asfalt çalışmasının ardından Iğdır merkeze bağlı 20 cadde ile 21 sokağın yolları asfaltlanarak yenilendi. Sıcak asfalt çalışması hariç parke taşı döşeme çalışmaları sonucu ise Iğdır merkeze bağlı 5 Mahallede 2 cadde ve 15 sokakta ise yaklaşık 8 km lik parke taşı döşeme çalışması tamamlandı.

“Şimdiye kadar 22 cadde ile 36 sokağın yol çalışmasını tamamladık”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Iğdır Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ümit Ağrı şuana kadar Iğdır merkeze bağlı mahallelerde ve çarşı merkezinde 22 cadde ile 36 sokağın yol çalışmasının tamamlandığına dikkat çekerek” Müdürlüğümüz bünyesinde bu yılın Mayıs ayında başladığımız Sıcak asfalt çalışması kapsamında merkeze bağlı mahallelerde ve çarşı merkezinde sıcak asfalt çalışması yürüttük. Bu süre içerisinde yaklaşık 25 km sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdik. Sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildiğimiz yoların şehir merkezine yakın yerlerde ise tamamına yakınının kaldırımlarını da yeniledik. Asfalt çalışmamızın ilk etabını bu yılın sonuna kadar sürdüreceğiz. Tabii hava koşullarını da göz önünde bulundurarak yapacağız. Bunun yanında parke taşı döşemeleri çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 8 km de parke taşı yollarımıza döşedik. Bizler başta Belediye Başkanımız ve ilgili belediye başkan yardımcımız olmak üzere kendilerine teşekkür ediyoruz. Kendileri bu çalışmalarda bizlere en büyük desteği verenlerdir. Bunun yanı sıra özellikle gece gündüz demeden çalışan bu süreçte mesai düşünmeden tamamen halkın hizmete bir an önce kavuşmasını sağlamaya çalışan tüm mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

32

“Başarımızın altında ekip ruhu yatıyor”

Müdür Ümit Ağrı, yapılan çalışmalarının başarıya ulaşmasının altında yatan nedenin ekip ruhunun iyi olması olduğunu belirterek; “başarımızın altında iyi bir ekip yatıyor. Bizler ne kadar çalışırsak çalışalım iyi bir ekip olmasaydık. Başarı gelmezdi. Bugün halkımızın hizmetine sunduğumuz çalışmaların altında uyum içerisinde iyi bir ekip ruhu yatıyor. Bundan sonra da hizmetlerimize devam edeceğiz. Bizler Iğdır genelinde yapılan çalışmaları doğalgaz, su ve kanalizasyon ve Aras Edaşın hatları yol atına alması ile telekomun çalışmalarından oluşan yol tahribatları sonucu Iğdır’da yolu bozuk kalan mahalle, cadde ve sokak kalmasını istemiyoruz. Halkımız daha modern ve temiz yolarda yürüsün istiyoruz. Buradan halkımıza da teşekkür ediyoruz. Bu süreçte gösterdikleri sabır için. Belediye Başkanımız ve Yöneticilerimizin her zaman dedikleri gibi bizler halkın hizmetkarlarıyız. Iğdır halkı her şeyin en güzelini hak ediyor. Hizmetlerimizin ardı arkası kesilmeyecek. Sürekli halkımız için ne yapabiliriz çalışmalarını yürüteceğiz. İnşallah halkımızı yeni hizmetlerle buluşturacağız” dedi.

45

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.