2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Başkanlığı’nde yeni eğitim-öğretim yılı hazırlık toplantısı yapıldı.
Iğdır Valisi Enver Ünlü Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürleri ile yeni eğitim öğretim yılı için hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur ve bağlı Şube Müdürleri, Cevdet Parlar, Yakup Alhan, Süleyman Akkuş, Hüseyin Kıran, Adnan Ok, Mehmet Tüzen, Süleyman Güneş ve eski milli eğitim müdürü M.Murat Aydoğdu katıldı.
Toplantı öncesi, kısa bir süre önce kendi isteği ile ayrılan ve eğitim konusunda önemli katkıları bulunan Milli Eğitim eski müdürü Mesut Murat Aydoğdu’ya teşekkür eden Vali Ünlü, açılış konuşmasında, “Bilindiği üzere Ülkemizde eğitim öğretim alanlarında önemli mesafeler kat edilmiştir. Burada bulunmamızın asıl amacı, çocuklarımızın en iyi eğitimden yararlanmalarını sağlamaktır. Eğitim öğretim konusunda eksiklikler ve hatalar tespit edilip gerekli önlemlerin alınması gerekir. Bu sebeple, çalışmalarımızı daha da artırarak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmalıyız. Devletimiz, eğitim konusunda hiçbir masraftan kaçınmayarak desteğini en iyi şekilde ortaya koymaktadır. Gelişmiş bir ülkenin temelinde iyi bir eğitim yatmaktadır. Geleceğimiz olan çocuklarımızın topluma faydalı bireyler olarak yetişmesinde eğitimin kalitesi son derece önem arz etmektedir. Bu hususta denetimleri artırmalı ve gerekli tedbirleri almalıyız” dedi.
Eğitimin bir gönül işi olduğunu vurgulayan Iğdır Valisi Enver Ünlü, il, ilçe ve köylerdeki tüm okullarımızda eğitim kalitesinin artırılması için bütün eğitim paydaşlarının koordineli bir şekilde çalışarak, başarının sağlanması gerektiğini söyledi.
Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur tarafından sunulan brifingin ardından son buldu.
Budanur, ”2018-2019 eğitim ve öğretim yılına hazırız. İki tane yeni anaokulumuz açılacaktır. Birisi 15 Temmuz Anaokulu diğeri Iğdır anaokuludur. İnönü ortaokulu yeni binasına taşınacaktır. Iğdır Anadolu Lisesi yeni okuluna taşınacak mevcut lisenin yerine Iğdır ortaokulu açılacaktır. Bu işler en kısa sürede gerçekleşecektir. İlimiz genelinde çoğunlukla tam gün eğitime geçeceğiz. Geçemediğimiz okullarda gelecek öğretim yılında geçecektir. Öğretmen sıkıntımız çok az. Tam güne geçtiğimiz için ilkokullarda öğretmen eksiğimiz olmayacaktır. Hatta norm fazlası öğretmenlerimiz olacaktır. Eksiği ücretli öğretmenle kapatacağız. Çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için gelecekleriyle ilgili huzurlu ve başarılı bir eğitim yapmalarını sağlayıcı tedbirler almak temel hedefimizdir. Okullarımızda yine hafta sonu yetiştirme kursları açacağız. Hedefimiz Iğdır’da eğitimin kalitesini artırmaktır” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.