2016/2017 Eğitim-Öğretim Yılı Törenle Başladı

            2016-2017 ilköğretim haftası kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Törenle başlayan eğitim öğretim yılında Iğdır’da 49552 öğrenci ders başı yaptı.

            Yapılan törene; Iğdır Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, İl Milli Eğitim Müdürü  Hakan Cırıt, müdür yardımcıları, şube müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

            Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt şunları kaydetti:

            “Çok muhterem mesai arkadaşlarım, değerli öğretmen arkadaşlarım, sayın veliler, sevgili öğrenciler… Yeni bir eğitim yılının ilk gününde, sizlerle birlikte olmanın, çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve  ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı  heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum.”

“Ülkemiz 15 Temmuzda çok büyük bir varoluş mücadelesi verdi.”

            “Bu mücadele bizim için ikinci bir istiklal savaşıdır, varoluş savaşıdır ve tüm dünyaya biz buradayız ve varız mesajıdır. Bu mesaj; ülkemizin, bayrağımızın, dinimizin sahibiyiz mesajıydı. Bu uğurda şehit düşen tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum, Gazilerimize de minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum.

            Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diye hitap ettiği değerli meslektaşlarım; bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Kuşak çatışmaları yaşanırken anne çocuk, dede torun arasında; biz çocukları gençleri anlamak sıkı bir iletişim kurmak ve onları geleceğe hazırlamak gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu bir an bile aklımızdan çıkarmamalıyız. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır.

            Sözlerimi Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal’in bize ışık tutan hedef gösteren şu sözleriyle son veriyorum: ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.’

            Daha sonra Iğdır Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve şube müdürleri sınıfları gezerek öğrencilere 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili kitap dağıttılar. Ayrıca iki okulun da açılışı yapıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.