“2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı” Gerçekleştirildi

  1. OKUL MÜDÜRLERİ İLE DÖNEM BAŞI TOPLANTISI YAPILDI (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)
  2. Yıl Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan toplantıya Iğdır Valisi Davut Haner, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda konuşan Vali Davut Haner, Iğdır’ın ve gündemin yoğunluğundan gecikmeli olarak bu toplantıyı yaptıklarını söyledi. Haner, 2015-2016 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, “Ülkenin ihtiyacı olan yeni nesiller yetiştirmenizi diliyorum. Okul müdürlüğü kolay bir iş değildir, zordur. Her öğrenci ayrı bir dünyadır. Bunların dünyasına girmek gerek. Sizlere emanet edilen çocukları en iyi şekilde yetiştiriniz. Bu emanetleri ülkemize faydalı olacak şekilde yetiştirelim. Bunu başardığınızda dünyanın en mutlu kişisi siz olursunuz. Mevki makam sahibi olmuş topluma faydalı bir öğrenciniz sizlere gurur verecektir. Terörün, huzuru bozmak istediği illerden biride Iğdır’dır. Bunun için öğrencilerinizi terör örgütlerinden uzak tutmak en büyük görevinizdir. Bunun sorumluluğu sizlerdedir. Çok titiz olunuz. Bütün işlerden öncelikli olmalıdır. Yine hassas olacağınız diğer bir konuda uyuşturucu konusudur. Uyuşturucu şebekeleri en çok okullara önem veriyorlar. Bunun için bu konu da önceliğiniz olsun. Dikkatli olun ihmale gelecek bir konu değildir. Araştırın, ‘benim okulda olmaz’ demeyin. Gerekeni yapın. Bir anne baba şefkati ile sevgi ile yaklaşın. Günümüz şartlarına uygun öğretmen öğrenci ilişkisi olsun, temelini sevgi hoşgörü oluştursun. Şimdiden Öğretmenler Gününüz kutlu olsun” dedi.

            Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt de, Iğdır’da TEOG sınavının en iyi şekilde geçmesi için herkesin görevini çok iyi şekilde yapması gerektiğini belirterek, “Öğrencilerin dikkatini dağıtacak bütün olumsuzluklar ortadan kalkmalıdır. Öğrencilerimiz en iyi şekilde yetişmeli, okuma saatleri yapılmalıdır. Her okul TÜBİTAK projesine önem vermeli, kaliteli proje üretmelidir. Okulumuzda başarıyı artırmak için proje yapacağız. Ortaokullar bazında yapılacak olan bilim şenliğine bütün okullar katılsın. Hafta sonu destekleme kurslarını denetleyin. Geçen yıl 2 bin 700 öğrenci dershaneye gidiyordu. Bugün Iğdır’da kurslara katılan öğrenci sayısı 15 bindir. İşte sosyal devlet olmanın faydası. Binlerce öğrencimiz en iyi şekilde yetişiyor. Dershanelerin kapatılmasının faydası bu olmuştu. Gelecek yıl bu sayı 20 bini geçecektir” şeklinde konuştu.

            Kendilerine ülkenin geleceğini şekillendirecek olan neslin emanet edildiğine dikkat çeken Cırıt, “Bu kapsamda; öğrencilere milli şuuru, vatan, bayrak ve millet sevgisini de vermeliyiz. Bunun için milli bir şuur verilmeden varılabilecek nokta, maalesef hüsrandır. Önce istikametimizi belirlememiz lazım. Bu istikamet, muasır medeniyetler üzerine çıkmış, milli şuura ve dinamizmine sahip, milli duygularla donanmış, millet olmanın bilincine ermiş ve tüm insanlığa faydalı olmaya yönelmiş bir nesil yetiştirmektir. Bunu sağlayacak olan sizlersiniz, öğretmenlerimizdir” dedi.

            Daha sonra, şube müdürleri tarafından çeşitli konularda okul müdürlerine bilgi verildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.