2. Karakoyunlu Festivali Yapıldı

2

Karakoyunlu Kaymakamlığı’nın düzenlediği 2. Karakoyunlu festival renkli kutlamalara sahne oldu.

Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi’nde kaymakamlık tarafından organize edilen
2. Karakoyunlu Festivali’ne; Iğdır Valisi Davut Haner, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Jandarma Komutanı Erdem Yılmaz, Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Aralık Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz, Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Melekli Belediye Başkanı Ali Varol, AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ve vatandaşlar katıldı.

Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz; “geçen yıl kaysı festivali yaptık. Maalesef bu yıl kaysıyı soğuk aldığı için kaysı yok. Bu nedenle bu festival geleneğini sürdürmek için Yöresel ürünlerimizi, halk oyunlarımızı, yöresel yemeğimizi müziğimizi sizinle paylaşmak istedik. Köylerimizin de katılımıyla stant açarak 2. festivalimizi gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Festival, davetlilerin stantları gezmesi, öğle yemeği ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. Gün boyu renkli gösterilerle süren festivalin finali, ünlü ses sanatçısı Songül Karlı’nın konseriyle devam etti.

Festival çeşitli yarışmalarla devam etti. Yarışmada dereceye girenlere protokol tarafından ödüller verildi. Köylü vatandaşlar stantlarında ürettikleri ürünleri sergileyerek tanıttılar. Ayrıca Vali Davut Haner bir çocukla buz hokeyi oynadı.

1

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.