2. Aralık Festivali Coşkuyla Kutlandı

1

5

Aralık Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz: “Türkiye’nin 3 ülkeye aynı anda sınırı olan tek ilçesi Aralık’ta, Büyük ve Küçük Ağrı Dağları’nın eşsiz güzelliği içerisinde “4 Ülke Bir İlçe Aralık Festivali”ni gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Aralık Kaymakamlığı’nın düzenlediği 2. Aralık Festivali renkli kutlamalara sahne oldu. Festival iki gün sürdü. 20 finalistle ses yarışması oldu. Yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Gelen vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

Festivalin 2. gününde 100 yemekli yemek yarışması yapıldı. Canlı müziğin olduğu festivalde şehir içi yarışmalar yapıldı.

Ayrıca sınırlara yolculuk yapılarak, bayan ve erkeklerin katıldığı bisiklet yarışması düzenlendi. Festivalde, 5000’e yakın kişinin katılımıyla müthiş bir Sümer Ezgü konseri de verildi.

2. Aralık Festivaline; Iğdır Valisi Davut Haner, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Jandarma Komutanı Erdem Yılmaz, Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Aralık Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay ve vatandaşlar katıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.