19 Mayıs Hüzünlü Kutlandı

vv

Soma faciası nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 95. yıldönümü kutlamaları iptal edildi.

sadece resmi törenlerde Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Soma’da 301 işçinin hayatını kaybetmesine yol açan maden faciası nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı kutlamaları buruk geçti.

19 Mayıs’ın 95. yıldönümünde yapılacak tüm kutlamalar iptal edildi. 19 Mayıs törenleri kapsamında Iğdır ve ilçelerinde sadece Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde sürdürülen 15-19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında plânlanan şenlik ve şölenler de Soma’daki maden faciası nedeniyle iptal edildi.

Başbakanlık tarafından yayınlanan genelgeye göre, 13 Mayıs’ta Soma’da meydana gelen maden ocağı faciası nedeniyle, Gençlik Haftası ile Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlama törenlerinin sadece çelenk koyma şeklinde gerçekleşmesi talimatı verildi. Bu sebeple dün sadece valilikler önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bayrak göndere çekilerek törenlere son verildi. Bunun dışındaki tüm kutlama, şenlik ve eğlence faaliyetleri iptal edildi. Bu kapsamda üniversitelerdeki ve bazı festivaller kapsamında konser ve şenlikler de iptal edildi.

Törene Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu, Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Ticaret Odası Başkanı Kamil Arslan, Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

aa

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.