“15 Temmuz’un Bilinmeyen Öyküsü” Konulu Program Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi Genç Mütefekkir Topluluğu’nun girişimleri ile organize edilen “15 Temmuz’un Bilinmeyen Öyküsü” konulu şiir ve söyleşi programı düzenlendi. Programa konuşmacı olarak şair ve yazar Dr. Senai Demirci katıldı.
Yoğun ilgi gösterilen konferansa Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Şükrü İsmail İpek, Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Öğr. Gör. Mehmet Kurt, öğretim elemanları ve öğrenciler de katılım sağladı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansta konuşan Genç Mütefekkir Topluluğu Başkanı Abdullah Gödelek, şunları söyledi: “Üniversitemizde toplamda 30 tane topluluk var. Bu toplulukların her birinin bir amacı ve gayesi vardır. Bizim amacımız dini ve eğitim konferansları düzenlemektir. Ama bugün ülkemizin tarihinde bir dönüm noktası olan 15 Temmuz ile ilgili araştırmaları olan değerli bir şair ve yazarımız olan Dr. Senai Demirci’yi üniversitemize davet ettik. Bu davetimizi kırmayan Dr. Senai Demirci’ye teşekkür ederek sözü onu bırakmak istiyorum.”
Dr. Senai Demirci; “Türk halkı, hainlere gereken cevabı 15 Temmuz’da vermiştir”
Açılış konuşmasının ardından söz alan şair ve yazar Dr. Senai Demirci, sinevizyon gösterisi eşliğinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılan darbeler ve muhtıralarla ilgili katılımcılara bilgiler verirken 15 Temmuz gecesi 250 vatandaşımızın şehit olduğunu söyledi ve şehit olan vatandaşlarımızın yaşam öykülerinden örnekler verdi.
Yine 15 Temmuz gecesine dair yaşananları anlatan Demirci, asker üniforması giyen hainlerin memleketin birliğine kastettiğini; fakat Türk Halkı’nın bu hainlere fırsat vermediğini ve bundan sonraki süreçte de vermeyeceğini belirtti. Öte yandan 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızın yaşam öyküleri katılımcılara aktarılırken, programda duygu dolu anlar yaşandı.
Konuşmasının sonunda Demirci’ye, Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Şükrü İsmail İpek tarafından teşekkür belgesi verilirken; programın sona ermesiyle birlikte Demirci, 15 Temmuz şehitleriyle ilgili olarak yazdığı “250 Yüz” isimli kitabını katılımcılar için imzaladı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.