15 Temmuz Şehitleri İçin İkincisi Düzenlenen Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşüne Iğdır Üniversitesi de Katıldı

Iğdır Valiliği tarafından 15 Temmuz Şehitleri için düzenlenen Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşüne, Iğdır Üniversitesi adına Genel Sekreter Öğr. Gör. Mehmet Kurt ile birlikte akademik ve idari personel katıldı.

Iğdır Vali yolunda başlayan, Zübeyde Hanım Bulvarı Valilik binası önüne kadar kortej eşliğinde devam eden yürüyüşe; Iğdır Valisi Enver Ünlü, İl Emniyet Müdürü Melik Ekici, Jandarma komutanı Hakan Başakçı, Üniversitemiz Genel Sekreteri Öğr. Gör. Mehmet Kurt, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüşün ardımdan 15 Temmuz Şehitleri için Kuran’ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Kuran’ı kerim tilaveti ve duaların ardından konuşan Iğdır Valisi Enver Ünlü, “aziz şehitlerimizin hemşerileri ve çok kıymetli Iğdırlılar, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bir dönüm noktası olan ve eşine az rastlanır 15 Temmuz destanını yazan değerli Iğdırlılar. 15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesinde yurt içi ve yurt dışında birçok etkinliklerle bu destan, bu destanı yazan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz anılmaktadır. İşte İstanbul 15 Temmuz şehirler köprüsünü görüyorsunuz. Birazdan Cumhurbaşkanımız oradan tüm Türkiye’ye ve aziz milletimize hitap edecekler. Bu anma etkinliklerine katılan meydanları hınca hınç dolduran inanç, dava, vatan, bayrak, hürriyetleri ve çocuklarının geleceği için darbecilere meydan okuyan vatandaşlarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

Konuşmalarda, 15 Temmuz Şehitlerinin kahramanlıkları ve cesaretlerine sık sık vurgu yapılırken; etkinlik 15 Temmuz belgesel gösterimiyle devam etti ve daha sonra tüm camilerden selalar yükseldi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.