15 Temmuz Şehidi Bülent Yurtseven’in İsmi Iğdır Üniversitesinde Yaşatılacak

15 Temmuz Şehidi Bülent Yurtsevenin İsmi Iğdır Üniversitesine verildi.15 Temmuz gecesi savaş uçaklarının bombalaması sonucunda vücuduna isabet eden şarapnel parçaları sebebiyle şehit olan Başkomiser Bülent Yurtseven’in ismi Iğdır Üniversitesinde yaşatılacak.

FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı binasına düzenlenen saldırıda yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan Başkomiser Bülent Yurtseven’in ismi, Iğdır Üniversitesi suveren kampüsüne verildi.

Düzenlenen açılış törenine, Iğdır Vali yardımcısı Abdullah Seçkin Koçak, Iğdır Üniversitesi rektörü Prof. Doç. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Karakoyunlu ilçe belediye başkanı Kurban Kaya, Aralık ilçe belediye başkanı Bayram Teksay, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, öğretim görevlileri ve şehit Bülent Yurtseven’in ailesi katıldı.

Açılış töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayarak duaların okunması ve Iğdır Üniversitesi rektörü Prof. Doç. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın konuşması ile devam etti.

Rektör Alma yaptığı konuşmada babaların çok üzüldüğüne dikkat çekerek, “peygamber efendimiz dünyaya geldiği zaman babası yoktu babası evladını göremedi. Sizler muharrem amca yine evladınızı gördünüz. Yani bu insana büyük bir teselli. Bir hadisi kutsi var, Ya Resulullah sen olmasaydın kâinatı yaratmazdım yani Resulullah cenabı hakkın beni güzide bir kulu iken babasına göstermeyi nasip etmiyor. Dolayısyla sizler görmüş durumdasınız onun için kalplerimiz hüzünlü gözler yaşlı. Fakat bizim asıl vatan Iğdır veya şurası burası değil. Asıl vatan babamızın vatanı buda Hz. Adem bizim ve bütün insanlığın babası olduğuna göre onun geldiği cennet. Oranın özlemini çekmemiz gerekiyor. Şehitler cenabı hakkın nazarında malum olduğu üzere onlara ölü demeyiniz diyor. Dolayısıyla o makama yaraşmak hakikaten ayrı bir şeref, haysiyet ve ayrı bir ulviyettir. O açıdan biz şehidimizle iftihar ediyoruz” şeklinde konuştu.

Iğdır Vali yardımcısı Abdullah Seçkin Koçak ise, darbe girişimini önlemek için bir çok kişinin hayatını feda ettiğini ve şehitlik mertebesine ulaştığını belirterek, “Iğdır’ımızın aziz şehidi Bülent Yurtsevenin ismini Iğdır üniversitesi kampüsüne koyulması vesilesi ile bir araya geldik. Böyle bir tasarrufta bulunan üniversitemize şükranlarımı tekrardan arz etmek istiyorum. Bu aziz şehidimizin isminin Iğdır’da yaşaması son derece önemlidir. Iğdırlılar bu bilinçle bu kültürle aziz şehidimizin ismini, hatırasını yad ederek bu meşhur hadiseyi hiç bir zaman unutmayacaklar ve ülkemizin birliği ve bütünlüğü içinde daima sarf edeceklerdir fedakarlıklarda bulunacaklardır. Bu düşüncelerle hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” dedi.

Kurdele kesimi ile açılış yapılırken düzenlenen tören hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.