15 Temmuz Anısına Emniyet Müdürlüğü Bahçesine Dev Türk Bayrağı

Iğdır’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Iğdır Emniyet Müdürlüğü bahçesine dev Türk bayrağı dikildi.

             30 uzunluğundaki direğe 100 m2 lik dev Türk bayrağının açılış töreninde konuşan Iğdır Valisi Enver Ünlü, 15 temmuz hain Fetöcü darbe girişimi anlatarak, o gece Türk milleti, namusuna şerefine, demokrasisine, bayrağına sahip çıkmış birlik ve beraberliğini bütün dünyaya göstermiştir ”dedi.

                Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara inen Türk milleti tankların topların önüne atılmıştır diyen vali Ünlü Şunları söyledi.”Emniyet müdürlüğümüzün bahçesine aynı o gün Türk bayrağımızı indirmeye kast eden o hainleri o günkü girişimlerini bu millet cesaretiyle püskürtmüşse bu günde rengini şehitlerimizin kanından rengini alan bağımsızlığımızı temsi eden bayrağımızı O günün anısına birliğimiz bütünlüğümüzün devletimizin bölünmez bütünlüğünü temsil eden bayrağımızı bugün göklerde dalgalandırıyoruz.

            O gün insan seli olup aktık, kahraman Türk milleti namusunu şerefini koruyarak hain darbe gişrişimini püskürttü. Tanklara uçaklara, kurşunlara göğsünü siper etti.  Biz bin yıllı tarihi devlet geleneği olan bir milletiz. Devletiz. Bu hainler bunu hesap edemedi. 40 Yıl boyunca içimize sızarak bir nakış gibi her tarafı sardılar her tarafa emniyete, ordumuza emniyete sızdılar. Bütün kurumlara çokta iyi bir bahane ile” biz Allah rıza sı için çalışıyoruz “dediler. Halkımızın kutsal değerlerini sömürerek kutsal dinimizi istismar ederek her yere sızmışlar. Asil milletimiz ordusuyla polisiyle bu duruma el koydu bu badireyi felaketi atlatmasını bildi. ve Türk milleti zorda kaldığı an kendi iradesine geleceğine sahip çıkmasını gözünü kırpmadan şehit olmayı gazi olmayı göze alarak iradesine sahip çıkmıştır.

             Iğdır İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik,’te  15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti’ni ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harakete geçmiş milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak kahraman Türk milleti darbe girişimini Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın çağrıları ve emirleri doğrultusunda sokakları ve meydanları doldurarak Hain silahlı terör örgütünün  yapmak istediği darbe teşebbüsünü  cansiperane  mücadeleyle engellemiştir.

            Dünya tarihinde bir ilki yaşatan Aziz Türk Milleti darbecilere darbe yapmış ve iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmemiştir.

            Hain darbeciler ülkemizi parçalayacaklarını devleti teslim alabileceklerini sanmışlar; Ancak kahraman Türk milleti tıpkı Çanakkalede , İstiklal savaşında  ve bin yıl önce malazgirt’te olduğu gibi cesaretiyle dirayetleriyle kararlı ve dik duruşlarıyla bütün dünyaya demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş ve kendisi üzerinde oynanacak oyunları  yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstererek kahramanlık destanını tekrardan yazmıştır.

            172 Yıldır huzur ve güvenin teminatı olan Türk polis teşkilatı ve aziz Türk milletinin birer ferdi olarak, Fetullahçı silahlı terör örgütü ve işbirlikçi diğer terör örgütleri ile iltisaklı veya birlikte harekat ettikleri tespit edilenler hakkında adli ve idari işlemlerimiz kararlılıkla devam edecektir.

            Bu duygu ve düşünceyle 15 Temmuz 2016 günü göstermiş oldukları kahramanlıklarla tarih yazan bu uğurda ölmekten asla korkmayan canını seve seve feda ederek vatanını milletini ve bayrağını hiç bir zaman teslim etmeyen başta Iğdır’lı şehitlerimiz olan Topçu Astsubay kıdemli başçavuş Şehit Bülent Aydın, Başkomiser Bülent Yurtseven olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyor, Gazilerimize sağlıklı bir ömür temenni eder ailelerine sabırlar diliyorum.

            Daha sonra Bayrak direğinin yapılmasına destek olan iş adamı Abidin Öztürk’e Iğdır valisi Enver Ünlü tarafından plaket verildi. Bayrak törenine FETÖ’nün darbe girişiminde savaş uçakları ile bombalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı binasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen 48 yaşındaki Iğdırlı Başkomiser Bülent Yurtseven’in ailesi vatandaşlar protokol üyeleri de katıldı.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.