125’nci Yaş Gününde İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal Unutmadı

3

Iğdır'da yaşayan 3'ü kız 15 çocuk, 120 torun sahibi Abbas Koca 125'inci yaş gününü İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ile beraber kutladı.

1891'DE DÜNYAYA GELDİ

Özgür Mahallesi'nde oturan, resmi kayıtlara göre 1 Temmuz 1891'de dünyaya gelen Abbas Koca, ilk eşi Telli'yi 57 sene evvel kaybetti, şimdi 73 yaşında olan ikinci eşi Zarife ile beraber yaşıyor.

PASTA İLE KAPISINI ÇALDI

Abbas Koca'yı 125'nci yaş gününde İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal unutmadı. Yaş pasta ile Abbas Koca'nın kapısını çalan Müdür Babal, doğum gününü kutladı.

"TORUNLARI TERCÜMANLIK ETTİ"

 

Emniyet Müdürü Babal, "Şehre geldiğim vakit ismini duymuştum. Nüfus kayıtlarına göre dünyanın en yaşlılarından biri. Sadece gözleri görmüyor, kulakları duymuyor. Onun dışında başka fonksiyonları iyi durumda. Ramazan nedeniyle ziyaret edemedim. Şimdi hem yaş gününü hem de geçmiş bayramını kutlamak istedim. Torunları bize tercümanlık etti" dedi.

ERMENİ ÇETELERİYLE SAVAŞMIŞ

Müdür Babal'ın ziyaretiyle duygulanan Abbas Koca kendisine teşekkür etti. Müdür Babal'ın yanından gitmemesi için ısrar eden Abbas Koca, bazı anılarını anlattı. Ermeni çetelerine karşı amansız mücadele verdiğini belirten Abbas Koca süt, peynir, kaymak, yoğurt, bal ile beslendiğini söyledi. Abbas Koca, sıkıntıları da büyütmemek gerektiğini anlattı.

"VATANIN NASIL KAZANILDIĞINI BİLSİNLER"

Iğdır Ovası'nda Ermeni çetelerine karşı amansız mücadele verdiklerini anlatan Abbas Koca, "O senelerde yaşadıklarımı çocuklarıma, torunlarıma ve gördüğüm herkese anlatıyorum ki, yurdun nasıl kazanıldığını bilsinler" diye konuştu.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.