125. Yıl Anadolu Lisesi Öğrencileri Engelliler Derneğini Ziyaret Etti

44

Okul Müdürü Mehmet Şentürk, öğretmen Aydan İçer ve bir gurup 10. Sınıf öğrencisi Yeşil Iğdır Engelliler Derneğini ziyaret ederek toplamış oldukları mavi kapakları teslim ettiler.

“Çevremizi temiz tutalım, Engellileri Özgürlüğe kavuşturalım ”kampanyasına destek için öğrencilerin mavi kapak ve pet şişe topladıklarını belirten Okul Müdürü Mehmet Şentürk,”Okulumuzda öğrencilerimizi topluma duyarlı olarak yetiştiriyoruz. Bu kapsamda öğretmenimiz Aydan İçer öncülüğünde bir mavi kapak ve pet şişe toplama kampanyası yaptık. Her zaman Engelli kardeşlerimizin yanındayız “dedi.

Öğrenciler, engelliler derneği başkanı Hakan Abakay ve yardımcısı Garip Samancı’yı soru yağmuruna tutarak çalışmaları yaşantıları sıkıntıları toplumun bakış açısı hakkında bilgi aldılar. Dernek başkanı Hakan Abakay,”öğrencilere her türlü etkinlik ve çalışmalarımıza katılarak bize destek verebilirsiniz. Bundan memnun oluruz. Çevrenizde engelli arkadaşlarınız varsa bizlere bildirin onları derneğimize getirerek sosyal yaşamda aktif hale getirelim. Bunun yanı sıra engelli hakları hakkında bilgi verip yardımcı olalım ”dedi.

 Başkan yardımcısı Garip Samanci’da ,öğrencilere nasihatte bulunarak anne ve babalarınızın sözünü dinleyin okuyun öğretmenlerinizi iyi dinleyin .Arkadaşınızı iyi seçin, günümüz ortamı çok kötü,uyuşturucudan sigaradan uzak durun.Arkadaş ortamına dikkat edin” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.