100 Yıllık Çınar Devrildi

(HABER ÖZEL) YÜZ YILLIK ÇINAR DEVRİLDİ DEVRİLEN AĞAÇTAN YERE DÜŞEN GRİ BALIKÇIL KUŞ YAVRULARI KORUMA ALTINA ALINDI(HABER ÖZEL) YÜZ YILLIK ÇINAR DEVRİLDİ DEVRİLEN AĞAÇTAN YERE DÜŞEN GRİ BALIKÇIL KUŞ YAVRULARI KORUMA ALTINA ALINDI

Iğdır Belediye binası karşısında bulunan tarihi çınar ağacı kökünün çürümesi sonucu devrilirken, üzerindeki yuvadan yere düşen 2 gri balıkçıl kuş yavrusu da koruma altına alındı.

Edinilen bilgiye göre gece saat 02.30 sıralarında kökü çürüyen asırlık ağaç, büyük bir gürültüyle devrilerek yola düştü. Olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, ağacın dallarındaki yuvada bulunan gri balıkçıl kuşunun 2 yavrusu da yere düştü. Bölgeye gelen polisler, ağaçta başka yuva olması ihtimaline karşı yerdeki dalların arasında bir süre kuş aradı.

YAVRU KUŞLARA HASTANEDE İLK MÜDAHALE

Gece saatlerinde veteriner bulamayan yetkiler, kuş yavrularını Iğdır Devlet Hastanesi acil servisine götürerek kanatlarına pansuman yaptırdı. İlk müdahalesi yapılan yavrular, Iğdır Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Doğal Hayatı Koruma Şubesi yetkililerine teslim edildi.

Iğdır Orman ve Su İşleri Müdürlüğü görevlisi Zeynep Çoban, şubelerinde veteriner kontrolünden geçirilen gri balıkçıl kuşlarının kanatlarının kırık olduğunun tespit edildiğini ve yavru kuşların tedavilerinin devamı için Kars Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne gönderildiğini söyledi.

Olayın yaşandığı anlarda işlek olan caddede kimsenin olmaması olası bir faciayı önlerken, yola düşen ağaç ise iş makinesi yardımıyla kaldırıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.