10 Ocak İdareciler Günü Kutlandı

VALİ

10 Ocak İdareciler Günü münasebetiyle Iğdır Valisi Ahmet PEK tarafından Iğdır ilinde görev yapan idarecilere özel bir kafeteryada yemek verildi.

13 Ocak 2014 Pazartesi günü Vali Ahmet Pek ve Eşi Ayfer Pek’in ev sahipliğini yaptığı yemeğe, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve eşleri katıldı.

İdareciliğin, son derece özveri isteyen, fedakârlık isteyen onurlu bir meslek olduğunu ifade eden Vali Ahmet Pek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Mülki İdare Amirleri Ülkemizin birlik ve beraberliğinde, toplumsal kalkınmada önemli rol oynamakla beraber, kamu hizmetlerinin sunulmasında vatandaşın memnuniyetini dikkate alan bir anlayışla devletin ve hükümetin temsilcisi olarak aktif bir görevde bulunmaktadır. Bu mesleğin layıkıyla yerine getirilmesi de ancak hukuk kuralları çerçevesinde ve insan odaklı bir yönetim anlayışı ile herkese eşit davranmakla icra edilir’’dedi.

Konuşmalarının devamında, Mülki idarenin devletle vatandaşı bütünleştirme noktasında da büyük önem taşıdığını ifade eden Vali Ahmet Pek, “Vatandaşlarımızın kendisini huzur ve güven içinde hissetmesini temin etmek, ihtiyaçlarını zamanında giderebilmek ve devletimizin şefkatini, hoşgörüsünü ve adaletini hissettirmek en önemli vazifemizdir. Bu duygularımla idarecilik mesleğinin bu mutlu gününde tüm mülki idare amirlerimizin İdareciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum’’ dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.