10 Nisan Polis Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

8

Iğdır’da 6-10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde; Emniyet Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümü 10 Nisan 2015 günü saat: 09.00’da ilimiz belediye önünde bulunan Atatürk Anıtı’na İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın çelenk koyması, akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene, Vali Yardımcısı, Jandarma Alay Komutanı, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Iğdır Polis Gücü’nün yöneticileri ve sporcuları, şube müdürleri, birim amirleri ve il emniyet müdürlüğünün çeşitli birimlerinden personel katıldı.

Anma töreninin ardından, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal ile törene katılan protokol, Iğdır Emniyet Müdürlüğü personeli, öğrenciler, çocuklar ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla Zübeyde Hanım Bulvarı üzerinden valilik önüne kadar yürüyüş yapıldı.

Yürüyüşte; Iğdır emniyetine ait motorize araçlar sirenlerini çalarak geçiş yaptı, Dev Türk bayrağının arkasında polis kıyafetli 81 minik çocuğun elinde her ilin ismi ve plakasının yazılı olduğu flama ve Türk bayrakları ile yürüyüşe ayrı bir renk katıldı. Yine yürüyüş esnasında “kimsesizlerin kimsesiyiz”, “81 il tek yürek”, “sizler için varız” yazılı pankartlar taşınarak vatandaşlarımıza çiçek ve şapka dağıtımı yapıldı.

 Yürüyüşün son bulduğu Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Valilik binası önünde İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal yürüyüşe katılan protokol, Emniyet mensupları ve kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitaben; katılımlarından dolayı teşekkür etti, özellikle bu sene 10 Nisan etkinliklerine vatandaşlarımızın yoğun ilgi göstermesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi, Vatandaşlara; “sizin için varız, Sizlerde iyi ki varsınız. Biz hep sizinleyiz ve sizlerle olduk, Bundan sonrada hep yanınızdayız” diyerek bir kez daha teşekkür etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.