“10 Gün İçerisinde Mihralibey Köprüsünden Araçlar Geçmeye Başlayacak”‏

tt

Ak Parti Kars Milletvekilleri Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Ahmet Arslan, Kars’ta merkezi hükümet tarafından yapılan yol ve köprü çalışmalarını yerinde inceleyerek yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

 

Beraberinde Karayolları Bölge Müdürü İnşaat Mühendisi Turan Yılmaz ile birlikte Mihralibey Köprüsünü de çalışmaları yerinde gözlemleyen Arslan ve Kılıç, 10 gün içerisinde köprünün üzerinden araçlarının geçeceğini açıkladılar.

Mihralibey Köprüsü’nun kısa sürede tamamlanacağını belirten milletvekili Ahmet Arsalan, merkezi hükümetin Kars’a desteklerinin devam ettiğini söyledi.

Mihrali Bey Köprüsünün Kars’a değer katacağını ifade eden Arslan, “Havaalanından başlayarak şehir merkezine gelen, Gaffar Okan Bulvarı, İsmail Aytemiz Bulvarı, Ardahan yolu diyebileceğimiz Hüseyin Atak Bulvarı ve bütün bu dört yol şehrin önemli giriş arterleri. Gerçekten şehrin çehresini değiştiren, Kars’ı adeta şehir hüviyetine kavuşturan bu yollar. Bu konuda Karayolları Bölge Müdürlüğüne müteşekkiriz.”dedi.

‘KARS YOLLARINA ATILAN ASFALTA 20 YIL EL VURULMAYACAK’

Milletvekili Arslan, Kars’ta yollara dökülen asfaltın son tabakası olan aşınmaz asfaltın atılmasıyla yaklaşık 20 yıl tekrar bu bölgelere el vurulmayacağını iddia etti. Arslan, “Bu sadece Kars için değil bölgemiz için de belki bir ilk olacak. Bir asfalt dökülecek ki o asfalta 20 yıl boyunca tekrar dokunulmayacak.” şeklinde konuştu.

Karayolları Bölge Müdürünün kendilerine ilave ödenek ihtiyaçlarının olduğunu söylediğine de değinen Arslan, “Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki özellikle Kars’a yapılan yatırımlarla ilgili ilave ödenek bulma konusunda biz bugüne kadar sıkıntı yaşamadık.” diye belirtti.

Mihralibey Köprüsü üzerinde çalışan işçilerle de sohbet eden Milletvekilleri, köprünün kısa sürede açılacağının müjdesini verdiler.

Ak Parti Milletvekillerine Merkez İlçe Başkanı Özgür Turhan, İl Yönetiminden Ali Karadeniz, Şahin Aydın, bir önceki dönem Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Yargıç Harmankaya ve partililer eşlik etti.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.