1.Uluslararası Iğdır Şiir Şöleni Yapıldı

1

Iğdırlı eğitimci-şair Kemalettin Kalkan’ın, Iğdır Üniversitesi ile beraber organize ettiği

  1. Uluslararası Iğdır Şiir Şöleni yapıldı.

Kültür merkezinde yapılan şiir şölenine Iğdır Valisi Davut Haner, Iğdır Üniversitesi Rektörü İbrahim Hakkı Yılmaz, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Aralık Kaymakamı, Belediye Başkanı, Karakoyunlu Kaymakamı ve Belediye Başkanı, protokol üyeleri ve davetliler katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Iğdırlı eğitimci-şair Kemalettin Kalkan; ”Iğdır Üniversitesi ile Iğdır’da 1. Uluslararası şiir şöleni gerçekleştiriyoruz. Iğdır’ı şiirde sayılı iller arasına sokacak bir organizasyona Iğdır Üniversitesi ile işbirliği içinde imza attık Sayın rektörümüze teşekkür ediyorum. Bu organizasyona katılan şairlerimize de teşekkür ederim. Bu etkinliklerin devamı gelecektir. Haziran ayında daha geniş kapsamlı şiir şöleninde görüşmek üzere iyi dinlemeler diliyorum” dedi.

Iğdır Üniversitesi Rektörü İbrahim Hakkı Yılmaz ise; “Iğdır Üniversitesi hakkında bilgi vererek, üniversitemiz her geçen gün büyüyor. Uluslararası boyuta gelmiştir. Başta Nahcıvan, Azerbaycan olmak üzere çeşitli ülkelerle de bağlantılarımız ve kültürel işbirliğimiz var. Üniversitemiz sayesinde üç ülkeye sınır olan Iğdır bir kültür şehri olmuştur. Bu programı organize eden Kemalettin Kalkan’a ve şiir şölenini onurlandıran şairlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Şiir şölenine   İstanbul’dan, sayısız ünlü bestelere imza atan  Vural Şahin,  Ali Tekintüre, Mehmet Ali Demircan, ASKED Genel Başkanı  Savaş Ünal, Televizyon kanallarında sık-sık görmeğe alıştığımız şair ve ses sanatçısı  Ali Avni, buğulu sesiyle şiirlere hayat veren ünlü şiir yorumcusu  Yurdagül Özay, Ahiler diyarı Kırşehir’den  Bektikli halk ozanı şiirin duayenlerinden  İbrahim Düğer,  Zübeyde Gökbulut ve Kırşehirin  sanatçılarından  İdris Altuner, Gaziantep’ten büyük üstat  Mehmet Nazar, Adana’dan şair  Baki Yıldırım, Iğdır’dan; Ankara’da uzun yıllardır ikamet eden şair  İslam Çankaya, Fethiye de yaşayan  şaire ve yazar  Fatma Bacara Çağlayan, Aslen Kayseri’li olan ve Iğdır’da öğretmenlik yapan eğitimci-yazar  Fatma Çetin Kabadayı, Nahçıvan’dan şaire  Zeynep Nahçıvanlı, Kıbrıs’tan şaire, ressam ve buğulu sesiyle şiirler yorumlayan  Ayşegül Dinçbaş, Azerbaycan’dan ASKED Azerbaycan başkanı Qabil Adalet,  Raife Serxangızı,  Şefiqe Atahangızı ,Aygün Rehimli,zeralem Aliyeva ve  Abdullah Şahhüseyinli katıldılar.Programda Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt  ve vali Davut Haner bir şiir okudular.

Azerbaycan’dan gelen şair ve ses sanatçısı Aygün Rehimli ile Kırşehir’in  sanatçılarından  İdris Altuner’in okuduğu birbirinden güzel şarkılar ve türküler geceye renk kattı.

 0

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.