1. Ağrı Dağı Kültür ve Doğa Festivali Düzenleniyor

SONY DSC

Iğdır’da DBP, HDP ve DÖKH tarafından ortaklaşa düzenlenecek “1. Ağrı Dağı Kültür ve Doğa festivali “ için çağrı yapıldı.

16-17 Ağustos tarihleri arasında (bugün ve yarın) Iğdır merkeze bağlı Korhan Yaylası’nda yapılacak olan “1. Ağrı Dağı Kültür ve Doğa Festivali” için basın açıklaması gerçekleştirildi.

DBP Iğdır il binası toplantı salonunda gerçekleşen açıklamaya DBP Iğdır İl Başkanı Mehmet Anar, Iğdır Belediye Eş Başkanları Av. Murat Yikit, Av. Şaziye Önder, Tuzluca İlçe Belediye Eş Başkanları Mehmet Gültekin ve  Neşegül Can katıldı.

“Festival halkın kendi kültürlerini yaşatma ve koruma adına bir ilktir.”

Basın açıklamasını hazırlık komitesi adına yapan Hanım Derinsu, festivalin Iğdır halkı için kendi kültürlerini, örf ve adetlerini yaşatma ve koruma adına ilk defa olduğuna dikkat çekerek; “Ağrı Dağı Kültür ve Doğa Festivali Iğdır halkına kendi kültürlerini, kendi sanatlarını, kendi örf ve adetlerini yaşatma ve koruma adına bizler için bir ilktir. Dolayısıyla Iğdır’da yaşayan birçok halka mal edilmesi için zengin bir program hazırladık” dedi.

Festival Programı

16-Ağustos Cumartesi (Bugün): 18.00 Açılış, sinevizyon gösterimi, konser (Seyda Perinçek).

17 Ağustos Pazar (Yarın): Demokratik özerklik ve Rojava eksenli panel; (Konuşmacı: HDP Muş Milletvekili Demir Çelik), köyler arası kültür yarışması, bölge milletvekilleri konuşması, konser (Cevdet Bağca), kapanış.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
1
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.