03.02.2019 Tarihli Basın Açıklaması

03.02.2019 tarihinde “Milli Boksörün Pasaport Mücadelesi” başlıklı haberi bazı basın yayın organlarında yer almıştır. Söz konusu haberle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Valiliğimizce basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
28 Ocak 2019 tarihinde haberde adı geçen sporcu tarafından Vali Yardımcısına hizmet damgalı pasaport talep formu getirilmiş ve imzalaması istenmiştir.
Ancak, şahsın pasaport talebinde müsabaka hakkında herhangi bir bilgi ve belgeye yer verilmediğinden ve Bakanlık talimatına aykırı olduğundan talebi uygun görülmemiştir.
Daha sonra, sporcunun ısrarı üzerine kendisinin umuma mahsus pasaport alabileceği, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün 18.07.2018 tarihli ve 86585 sayılı talimat yazısında belirtilen belgeleri tamamlaması durumunda ise hizmet damgalı pasaportun temin edilebileceği kendisine söylenmiştir.
Resmi makamlardan ve federasyondan Valiliğimize herhangi bir belge gelmediği gibi, kim tarafından ve ne amaçla düzenlendiği belli olmayan bir müsabaka için yukarıda bahsedilen Bakanlık yazısına binaen görevlendirme yapılamayacağı, belgelerini tamamlayıp İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne teslim etmesi durumunda ise işlemlerin Nüfus Müdürlüğünce yapılacağı ifade edilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Enver ÜNLÜ
Vali

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.