“%10 Bizim İçin Engel Olmayacak”

oo

Dün özel bir düğün salonunda yapılan HDP Iğdır 1. Olağan Kongresi’ne HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ağrı Belediye Eş Başkanı Sırrı Sakık, bölge milletvekilleri, Iğdır Belediye Eş Başkanları Av. Murat Yikit, Av. Şaziye Önder, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Demirtaş il kongresinde yaptığı açıklamada şu konulara değindi:

 “Artık öyle bir noktaya geldi ki yüzde 10 barajları, bizim için engel olmayacaktır. Göreceksiniz, herkesi şaşırtan sonuçlar ortaya çıkacak. Türkiye’nin en çok barışa, huzura, kardeşliğe ve özgürlüğe ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaçları karşılayacak tek parti HDP’dir. Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye’yi yöneten siyasi partiler, ülkenin sorunlarını çözememişlerdir.”

AKP hükümetinin, son 12 yıldır devletin tüm imkânlarını elinde tuttuğunu belirten Demirtaş; “AKP hükümeti yönetimdedir, bu sürede devletin bütün imkânları bunların elinde, artık parti olmaktan çıkıp devlete dönüştüler ama çözülmüş tek bir sorun yok. 12 yıl önce iktidara geldiklerinde çözeceğiz dedikleri sorunların tamamı olduğu gibi duruyor” diye konuştu.

“Türkiye diye bir şey kalmayabilir”

 Demirtaş, AKP’nin sözünde durması halinde ülkede barışın hakim olabileceğini aktardı. Buna rağmen oyalama politikasının yapıldığına dikkat çeken Demirtaş, müzakerelerin başlatılarak kalıcı barışın inşa edilmesi gerektiğini kaydetti. Demirtaş, ülkede yaşayan herkesin genel seçimlerde ortak bir görevi yürüteceğini belirterek, şöyle devam etti:

“Genel seçimlerde hepimizin bir ortak görevi var. Bu hırsızlık ve katliam düzenini iktidardan indirmek zorundayız. Gerçek bir halk iktidarını kurmalıyız. O fırsat elimizde işte. Cumhuriyet tarihi boyunca halk, ülkeyi yönetemedi çünkü zengin değildi. Oysa bu ülkenin yüzde 80’i sizsiniz. Bu ülkenin yüzde 80’i ezilenlerdir ama ülkeyi yöneten değildir. O nedenle HDP’nin iktidarı, halkın iktidarı olacaktır. Artık öyle bir noktaya geldi ki yüzde 10 barajları, bizim için engel olmayacaktır. Göreceksiniz, herkesi şaşırtan sonuçlar ortaya çıkacak.”

 HDP’nin 1. Olağan Kongresi’nde Cesim Katar İle Nuran Gelturan eş başkanlar olarak belirlendi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.