Yoğun Şikâyetler Üzere 2 Kahvehane Kapatıldı

Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yoğun şikâyetler üzerine 2 kahvehaneye mühür vurarak 3 gün kapatma cezası verdi. Zabıta Müdürlüğüne gelen yoğun şikayetler üzere, gece geç saatlere kadar açık ve çevreye verdiği rahatsızlık yüzünden 2 kahvehanenin kapatıldığı açıklandı. Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada:” Bimer, Cimer ve Müdürlüğümüze yapılan onlarca şikayet sonrası gece geç saatlere kadar açık kalarak apartman sakinlerini rahatsızlık verdikleri için 5326 sayılı kabahatler kanunun 32 maddesine istinaden 227 TL idari para cezası ve ilk etapta 3 gün kapatılmıştır.” Denildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit:”Vatandaşlarımızın hiçbir şekilde rahatsız olmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Aynı zamanda kaldırım işgalleriyle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Şehir içerisinde kaldırım ve yol işgalleriyle mücadelemiz aralıksız bir şekilde devam edecek.

Zabıta ekiplerimizce yapılan uyarılara rağmen işgaliyeyi sürdüren işletme sahiplerine cezai işlemler uygulanacaktır. Bütün esnaflarımıza bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, kaldırımları işgal ederek, yayaların hakkını gasp etmeyin. Kaldırımların yayalara ait olduğunu bir kez daha yineliyor, bu konuda esnaflarımızın gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz. ”dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.