Vali Enver Ünlü Tekerlekli Sandalye Dağıtım Programına Katıldı

Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) tarafından ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlar için getirilen akülü sandalyeler, Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün katılımı ile düzenlenen programda engelli vatandaşlara dağıtıldı.

            Iğdır valiliği bahçesinde düzenlenen programda konuşan Vali Enver Ünlü, “KAISİAD yönetim kurulu üyelerine Memleketlerine gösterdikleri bu kadirşinaslık için teşekkür ederim. Biz onlara doğdukları topraklarla ödeşenler diyoruz. Hep memleketlerinin hasreti ile yanıp tutuşuyorlar. Ne yapabiliriz taş üstüne taş koyabilirmiyiz diye düşünüyorlar. Hep memleket hasretiyle yaşıyorlar. Bugün Kars, Ardahan ve Iğdır’da engelli vatandaşlarımızı sevindirdiler. Hem manuel hem de akülü bu sandalyeleri verdiler. Bu tür hayırsever vatandaşlarımız çoktur. Başta devletimiz olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu, dernek ve vakıf tarafından ülke genelinde engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına önemli çalışmalar yapılıyor. ve bu sayede birçok engellinin topluma kazandırılıyor. Türk devleti sosyal bir devlettir. Bu iş adamaları hayırseverler devletimizle iş birliği içindedirler. Teşekkür ediyorum diğer sivil tolum kuruluşları ve iş adamaları bu örnek davranışı örnek alırlar. Bizde devlet olarak bu engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz. Eskiden bu vatandaşlar dışarı çıkamazlardı. Şimdi devletimiz engellilere sahip çıkıyor maaş veriyor tedavi ettiriyor. Ülkemize gelen Suriyelilere de sahip çıkıyor. Biz kadirşinas milletiz. Herkese sahip çıkıyoruz. İnşallah bu bayrağın bu minarelerin altında huzur içinde yaşayarak herkese sahip çıkacak yardımcı olacağız “dedi.

          Katılımları ve desteklerinden dolayı Vali Enver Ünlü, Emniyet müdürü Orhan Çevik ve Jandarma komutanı Kahraman Dikmen’e teşekkür eden Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Orhan Gökçe, sosyal sorumluluk çerçevesinde Kars, Ardahan ve Iğdır’da her türden destekler vermeye devam edeceklerini söyledi.

         Gökçe, 2010 yılında kurulmuş derneğiz. Bu tür yardımları her yıl yapıyoruz. federasyon olarak Kars, Ardahan ve Iğdır da 90 akülü engelli arabası 40 manüel sandalyeyi ihtiyaç sahipleri engelli vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Onları yürütmeye çalışıyoruz. Allah kimseyi engelli etmesin. Bir nebzede olsa hemşerilerimize faydalı olabildikse ne mutlu bize.”şeklinde konuştu.

Vali Enver Ünlü ve Orhan Gökçe başkanlığındaki KAISİAD yönetim kurulu üyeleri, Nurettin Mengükan, Nihat Angışhan, Arif Kalmaz,  Yavuz Polatoğlu, Gazi Karakurt, Hadi Akmugan, Ümit Tatar, Aşkın Korkmaz,  Ali kılıç, Sait Üstündağ, Halis Köroğlu, Arif Kalmaz ve Üzeyir Engin, Emniyet müdürü Orhan Çevik, Jandarma komutanı Kahraman Dikmen, sandalye dağıtımını gerçekleştirdiler.

            Programa; Vali Enver Ünlü, Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) Başkanı Orhan Gökçe, Emniyet müdürü Orhan Çevik, Jandarma komutanı Kahraman Dikmen KAISİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, daire ve kurum amirleri ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar katıldı. Iğdır valisi Enver Ünlü, Orhan Gökçe’ye plaket verdi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.