Şehit Ertaş Aslan İçin Mevlid Okutuldu

 

Tuzluca’nın Hamurkesen köyünden olan ve 16 yıl önce Tunceli’de şehit olan Ertaş Aslan için evinde Mevlid okutuldu.

            Şehidin Hamurkesen köyündeki evinde düzenlenen mevlide AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır Emniyet Müdürü Orhan Çevik 5. Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Taner Güneş Savcı Hakimler ve diğer üst düzey Iğdırlı bürokratlar katıldı.

            Mevlitte açılış konuşma yapan 15 Temmuz Şehitleri Dernek Başkanı Kanber Güzelkaya, “Bu vatan ve bayrak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle yad ediyorum. Bölgemizdeki ve ülkemizdeki gelişmeler dikkate alındığında birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu dönemden geçiyoruz. Allah bu vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizin mekanını cennet etsin” dedi.

           Daha sonra konuşan Milletvekili Nurettin Aras, “Bu şehidimizi toprağa verdiğimizi dün gibi hatırlıyorum. Bilinmelidir ki şehitlik hayat veren ölümdür. Geride kalanlar şehitler sayesinde hayatta kalmaktadır. Bu millet siz değerli şehit ailelerine minnettardır. Şehitlerimizin kanları çok alevlidir. Eğer o kana ihanet edersek, o alevler hepimizi yakar. Şehitlerimizin emanetleri emin ellerdedir.             Terör örgütüne karşı bölgemizde verilen amansız mücadele sonucunu vermeye başladı. Bölgemizde yeniden huzur temin edilmeye başlandı. Son terörist defedilinceye kadar mücadele devam edecektir. Hükümet olarak kararımızı verdik ve sonuna kadar her türlü terör örgütüyle savaşmaya devam edeceğiz. Bu mücadele esnasında maalesef şehitler de vermekteyiz.

             Şehitlik herkese nasip olmaz. Yüce Allah’ın vermesi gerekir. Siz şehit aileleri de bu şerefe nail oldunuz. Bu konuda çok şanslısınız” şeklinde konuştu.

          Milletvekili Aras’tan sonra konuşan Iğdır Valisi Enver Ünlü de, “Şehitlerimiz maneviyatlarıyla her zaman yanımızdadırlar. Yüce Rabbimiz de mübarek kitabımızda, şehitlerin ölmediğini bilakis diri olduklarını açıkça bize göstermiştir. Bildiğiniz üzere bu güzel memleketimizde yaşamanın bir bedeli var. Alfabedeki üç harfi bir araya getirenin terör örgütü kurduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Az önce sayın Vekilimizin de belirttiği gibi bu terör örgütleriyle mücadelemiz, 15 Temmuz’da ve İstiklal Savaşında olduğu gibi amansız sürecek.

            Kahraman TSK güçlerimiz ve Emniyet teşkilatımız, tam uyum içinde Türkiye Cumhuriyetinin bekası için, ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için canlarını ortaya koyarak mücadele etmektedirler. Şehitlerimize ne mutlu ki peygamberimize komşu oldular. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.